1. W dzisiejszą niedzielę po Mszy świętej o g. 8.00 zmianka Żywego Różańca. Dzisiaj również o g. 16.00 dodatkowa Msza święta z poświęceniem różańców dla dzieci z klas III rozpoczynających bezpośrednie przygotowanie do Pierwszej Komunii świętej.

2. W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy;

Wtorek – wsp. św. Franciszka z Asyżu

Środa - wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

Piątek – wsp. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych odprawianych w naszym kościele codziennie o g. 18.00.

4. W poniedziałek o g. 19.15 w domu parafialnym otwarte spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Spotkanie na temat Małżeństwo w prawie kanonicznym poprowadzi           ks. Marcin-wikariusz. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania i udziału w przedstawianym temacie.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z różańcem. W tym dniu o g. 17.00-18.00 zbiórka produktów żywnościowych dla potrzebujących z naszej parafii. Wydawanie produktów  w czwartek w tych samych godzinach.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź rano od g. 6.30, po południu od  g. 16.30. Msze święte o g. 7.00, 17.00 (dla dzieci i uczniów przygotowujących się  do sakramentu bierzmowania)  oraz 18.30. Do chorych udamy się od g. 8.30.

7. W sobotę o g. 9.00 w domu parafialnym spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Serdecznie zapraszamy chłopców do podjęcia tej służby przy ołtarzu Pańskim.

8. Jak zapowiadaliśmy poprzedniej niedzieli: gościmy dziś w parafii wolontariuszy Fundacji Bezcenni, która ratuje dzieci przed aborcją oraz wspiera kobiety w godnym przeżywaniu macierzyństwa. Rozprowadzają przed kościołem dziesiątki różańca wykonanie przez ich  Podopieczną oraz ulotki i zachęcają do podjęcia modlitwy różańcowej w intencji dzieci. Dobrowolna ofiara do puszek będzie wsparciem działalności Fundacji i zostanie przekazana na zakup wyprawek do porodu, pieluch, mleka i środków kosmetycznych dla Maluszków. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.

9. Karteczki na wypominki roczne i jednorazowe  można zabrać z regału na prasę  katolicką.

10.Parafia MB Zwycięskiej w Krakowie-Borku Fałęckim zaprasza na koncert Mocni w Duchu w sobotę 8 października o g. 19.00. Koncert poprzedzi Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Janusza Mastalskiego z oprawą muzyczną Mocni w Duchu. 

11. Intencje mszalne….   Prasa katolicka…

12. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację planowanych zadań. W minionych tygodniach w kopertach ofiarowano 900 zł., na konto wpłynęło     1 275 zł., na montaż organów 1000 zł., na montaż docelowego oświetlenia 2 190 zł. + 275 zł. z tacy pogrzebowej. Bóg zapłać za każdy dar serca. W czwartek Komisja ds. Muzyki Sakralnej w Archidiecezji Krakowskiej dokonała pozytywnego odbioru zamontowanych w naszym kościele organów, wyrażając jednocześnie uznanie dla naszej parafii za troskę o piękno liturgii. Natomiast uroczystość poświęcenia została zaplanowana na 21 listopada /poniedziałek/ o g. 18.00. Ufamy, że do tego czasu wykonamy malowanie wewnętrznej ściany zachodniej, zamontujemy świetlik oraz docelowe oświetlenie. Polecamy te zadania modlitwie parafian i gości.

13. Wszystkim parafianom, gościom, solenizantom i jubilatom życzymy dalszej opieki  Bożej na każdy dzień.  Szczęść Boże na kolejny tydzień.

 

INTENCJE MSZALNE OD 02-09.10.2022 r.

NIEDZIELA-02.10.2022

8. 00 –   o umiłowanie modlitwy różańcowej w naszych rodzinach /int. od Żywego Różańca/

10.00 – + Maria i Tadeusz Ciesielscy

12.00 -  + Marianna i Edward Patyna w 31 r. śm.

16.00 – + Jan Starowicz w 2 r. śm.

18.30 -  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

PONIEDZIAŁEK -03.10.2022

7.00 -  + Jadwiga Kasprzyk /int. od siostry Renaty/

18.30 -  + Józefa /ona/ Guzik /int. od Żywego Różańca – Róża bł. Anieli Salawy/

WTOREK – 04.10.2022

 7.00 – + Wiesław Książek i żona Cecylia /int. od kolegów z pracy Stanisława, Piotra i Bogdana/

18.30 – podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Marii i Stanisława w kolejna rocznicę ślubu

ŚRODA – 05.10.2022

7.00 –  + Wiesław Książek /int. od rodziny Gadula/

18.30 –  + Julia, Tomasz i Jerzy Wrona oraz Stefania i Jerzy Tais
 
CZWARTEK – 06.10.2022

7.00 - + Wiesław Książek /int. od Marka Klotzera z Małgorzatą/

18.30 – + Ryszarda Brodzka /int. od Joanny Kawulak/

PIĄTEK - 07.10.2022

7.00 - + Wiesław Książek /int. od Barbary i Józefa Zięba/

17.00 - + Jadwiga Kasprzyk /int. od siostrzenic Katarzyny i Małgorzaty/

18.30 – + Józefa /ona/ Guzik /int. od sióstr Zofii, Anieli i Marii/

SOBOTA – 08.10.2022

8.00 - + Jadwiga Kasprzyk /int. od Marii i Jacka Widłak/

18.30  –  + Helena Pamuła w 10 r. śm. i mąż Andrzej

NIEDZIELA  – 09.10.2022

8. 00 –  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

10.00 – + Katarzyna, Tomasz, Franciszka, Piotr

12.00 -  + Tadeusz Miodek w 20 r. śm.

18.30 -  + Stefania Kozioł w 10 r. śm.

Ks. Józef Palenica - proboszcz