1. W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy;

Czwartek – wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana

Sobota – wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

2. W poniedziałek  bezpośrednio po Mszy świętej w domu parafialnym spotkanie Rycerzy Kolumba.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z różańcem. O g. 19.15 w domu parafialnym spotkanie dla Kręgu Biblijnego.

4. W czwartek o g. 17.00 w kościele spotkanie dla uczniów klas VIII SP w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. W tym dniu w  duchowej łączności z Fatimą różaniec fatimski.

5. W piątek o g. 17.00 dodatkowa Msza święta dla emerytowanych nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 43, o g. 18.00 różaniec oraz  Msza święta wieczorna w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Po Mszy świętej  w domu parafialnym spotkanie dla grupy oazowej.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XXII Dzień Papieski pod hasłem Blask prawdy. Z tej okazji  przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło  Nowego Tysiąclecia”

7. W zakrystii lub kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne  i  jednorazowe.

8. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację planowanych zadań. W minionym tygodniu w kopertach złożono 1 200 zł., na konto wpłynęło 2 020  zł., na montaż organów  200 zł., na montaż docelowego oświetlenia 2 600 zł.  Podziękowanie przekazuje również Fundacja Bezcenni, dla której w ubiegłą niedzielę do puszek zebrano 5 641 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca oraz produkty żywnościowe przekazane potrzebującym z naszej parafii.  Pragniemy przekazać rozliczenie funduszu montażu organów. Całkowity koszt zakupu organów, demontażu w Essen, transportu do parafii i montaż wyniósł 268 000 zł./brutto/. Montaż to kwota 124 452 zł. zgodnie z umową. Do tej kwoty doliczone zostały koszty wykonania konstrukcji stalowej, dichtungi oraz prace dodatkowe, które wyniknęły w trakcie montażu. Wszystkie koszty prac poza umową to kwota 46 900 zł. Na zakup, demontaż, transport i montaż zebrano łącznie 244 000 zł. Brakująca kwota 24 000 zł. została uzupełniona z bieżących wpłat na budowę bez wskazania celowego. Na dzień dzisiejszy montaż organów został zapłacony w całości. Parafia nie ma zobowiązań wobec żadnej z firm. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i sponsorom tego ważnego zadania, jak  również tym, którzy ofiarowali swoją pracę i zaangażowanie jako znaczącą pomoc w montażu organów. Jeżeli ktoś pragnie jeszcze dołączyć do ofiarodawców tego zadania, można to uczynić składając ofiarę z zaznaczeniem na montaż organów. Natomiast organy z których korzystaliśmy do tej pory, a które otrzymaliśmy z Rzeszotar, zostały przekazane budującej nowy kościół, parafii św. Jacka w Krakowie przy ul. Radzikowskiego. Ks. Proboszcz wraz z parafianami wyrażają wdzięczność za przekazany im dar. W tym tygodniu chcemy rozpocząć malowanie uzupełniające w kościele i dopiero po wykonaniu tych prac będzie można korzystać z antresoli. Firma wykonująca oświetlenie dostarczyła już kinkiety boczne, część z nich została zamontowana, pozostałe zostaną zamontowane po malowaniu ściany zachodniej. W tym tygodniu mamy otrzymać lampy wiszące do nawy głównej. Ufamy, że w stosownym czasie zostaną zamontowane i będziemy mogli cieszyć się z rozświetlonego kościoła. Polecamy te zadania modlitwie parafian i gości. Wyrażamy również podziękowanie za wykonane prace na parkingu. Prace wykonali p. Mariusz Pierga wraz z p. Przemysławem Linką. Ufamy, że prace te zapobiegną zawieszaniu się samochodów i posłużą łatwiejszemu korzystania z parkingu. Państwu Sętkowskim dziękujemy za przekazaną komodę do zakrystii. Bóg zapłać.

9.Parafia św. Jadwigi, Kliny Borkowskie organizuje pielgrzymkę do Czernej i Trzebini. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

10.Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 43 w Krakowie przy ul. Myślenickiej pragnie przekazać, że Szkoła przystąpiła do AKCJI JODOWEJ NA WYPADEK ZDARZENIA RADIACYJNEGO. W związku z informacjami dot. działań zbrojnych w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej służby krajowe we współpracy z samorządami rozpoczęły prewencyjne działania. Wdrażana jest standardowa procedura, związana za zarządzaniem kryzysowym, która ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom. Dystrybucja rozpocznie się tylko i wyłącznie  od momentu otrzymania takiego sygnału, niezależnie od pory dnia czy nocy. Szczegółowy wykaz ulic przyporządkowanych do poszczególnych komisji wywieszony jest w gablocie na zewnątrz kościoła jak również na stronie internetowej Szkoły. Prosimy o zapoznanie się z nim. 

11. Intencje mszalne….   Prasa katolicka…

12.Módlmy się za zmarłych parafian:

ś. p. + Stanisława Bulka z ul. Merkuriusza Polskiego- żyła 93 lata.

Dobry Jezu, a nasz Panie...

13. Wszystkim życzymy  błogosławieństwa Bożego na  każdy dzień nowego tygodnia. Szczególne życzenia kierujemy też do wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Szczęść Boże.

 

INTENCJE MSZALNE OD 09-16.10.2022 r.

NIEDZIELA-09.10.2022

8. 00 –  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

10.00 – + Katarzyna, Tomasz, Franciszka, Piotr

12.00 -  + Tadeusz Miodek w 20 r. śm.

18.30 -  + Stefania Kozioł w 10 r. śm.

PONIEDZIAŁEK -10.10.2022

7.00 -  + Wiesław Książek /int. od Adama Książka z rodziną/

18.30 -  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Marii i Antoniego w kolejną rocznicę ślubu i całej rodziny

WTOREK – 11.10.2022

 7.00 – + Wiesław Książek /int. od rodziny Rybusiewicz z Wrząsowic/

18.30 – + Włodzimierz Konarek, Eugenia i Wojciech Konarek

ŚRODA – 12.10.2022

7.00 –  + Helena w kolejną rocznicę śmierci, mąż Władysław, córki Barbara i Ewa

18.30 –  + Bożena Wojaczyńska /int. od Genowefy i Mariana Gaweł/
 
CZWARTEK – 13.10.2022

7.00 - + Jadwiga Kasprzyk /int. od rodziny z Libertowa/

18.30 – + Edward Kaczmarczyk, Otylia żona i ich rodzice

PIĄTEK - 14.10.2022

7.00 - + Jadwiga Kasprzyk /int. od Marii Wrony z rodziną

17.00 – Msza święta od emerytowanych nauczycieli szkoły w Swoszowicach

18.30 – ++ zmarli poleceni w wypominkach rocznych

SOBOTA – 15.10.2022

8.00 - + Wiesław Książek /int. od Jadwigi i Tomasza Faliszek/

18.30  –  + Mieczysław Pittner

NIEDZIELA  – 16.10.2022

8. 00 –   + Maria, Franciszek Rogowscy i ich dzieci

10.00 – o błog. Boże i potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej dla wnucząt Lidii, Marii i Stanisława

12.00 -  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

18.30 -  o potrzebne łaski Bożej Opatrzności dla Karoliny i Marcina oraz ich dzieci Matyldy i Mikołaja

Ks. Józef Palenica - proboszcz