1. Przeżywamy  ostatnią niedzielę w roku liturgicznym, uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.  Po  Mszy świętej  g. 8.00 odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa oraz  Akt poświecenia rodzaju  ludzkiego, za co można uzyskać dziś odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W dzisiejszą niedzielę, zgodnie za zapowiedzią gościmy ks. Grzegorza Lenarta, przewodniczącego Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej,  który głosi kazania, przygotowując nas do poniedziałkowej uroczystości. Jutro /poniedziałek/ 21 listopada o g. 18.00 Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski podczas Mszy świętej dokona obrzędu poświęcenia  organów kościelnych oraz sztandaru Braci Rycerzy Kolumba. Pragniemy  bardzo  serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w tej uroczystości. Z utęsknieniem czekaliśmy na ich montaż.  Dzisiaj radują nasze oczy i serca. Tak wielu włączyło się w ich zakup i montaż poprzez modlitwę, ofiarowane cierpienie i dar finansowy. Bardzo serdecznie za to dziękujemy. Niech nas nie zabraknie podczas Mszy świętej z tak pięknym obrzędem błogosławieństwa. Prosimy również pamiętać o możliwościach parkingowych wzdłuż Klubu Jeździeckiego i na parkingu po drugiej stronie ulicy.

2. W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy;

Poniedziałek – wsp. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Wtorek – wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

Czwartek – wsp. świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy

Piątek – wsp. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej.

4. W czwartek o g. 19.15 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

5. W piątek o g. 18.00 nabożeństwo, a następnie Msza święta w intencjach zbiorowych polecanych Opatrzności Bożej.

6. W piątek w naszym kościele po Mszy świętej wieczornej rozpocznie się całonocna adoracja przed Najświętszym Sakramentem, która będzie trwała do g. 8.00 rano w sobotę. Jest wiele intencji  i spraw w naszym życiu dla których warto ofiarować osobistą modlitwę wobec Chrystusa eucharystycznego. Po wspólnej modlitwie ze śpiewem na rozpoczęcie, w ciągu godzin wieczornych i nocnych będzie to modlitwa w ciszy. Kto nie będzie mógł wziąć w niej udziału ze względów osobistych, a chciałby jakieś sprawy polecić modlitwie innych, może  napisać intencję na karteczce i przypiąć do serca umieszczonego w nawie bocznej przy wejściu do zakrystii. Nad modlitwą czuwać będą Bracia Rycerze Kolumba wraz ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich za co im bardzo dziękujemy.

7. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – czas radosnego przygotowania i oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.  Za tydzień podczas każdej Mszy świętej błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny, które będzie można nabywać przez cały Adwent. Ofiary z opłatków wraz z kalendarzem parafialnym przeznaczone zostaną na kolejne zadania, które podejmiemy w świątyni. Od przyszłej niedzieli rozprowadzane będą również kartki świąteczne i  świece  wigilijne „Caritas” z których ofiary zostaną przekazane do „Caritas” .

8. Zaprosiliśmy do naszej parafii św. Mikołaja. Jeśli ktoś chciałby wspomóc  tego dobroczyńcę, może to uczynić od przyszłej niedzieli 27 listopada do  4. grudnia włącznie, składając do wystawionego pod chórem pojemnika upominki dla dzieci. Św. Mikołaj z góry dziękuję za okazane mu wsparcie.

9. Intencje mszalne…. Prasa katolicka…

10. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację wykonanych zadań.  W minionym tygodniu w kopertach  złożono 1 100 zł., na konto wpłynęło  3 255 zł., na montaż organów  100 zł.,  na VI Światowy Dzień Ubogich i dla Kościoła Prześladowanego  zebrano 2 117,50 zł.  Bóg zapłać za każdy dar serca i składane ofiary. 

11. Módlmy się za zmarłą parafiankę:

ś.  p. + Michalina Rożek z ul. Kąpielowej – żyła 76 lat. Dobry Jezu, a nasz Panie …

12. Wszystkim parafianom, gościom, jubilatom i solenizantom tego tygodnia, szczególnie p. Januszowi Cichoniowi, przewodniczącemu Rady Parafialnej, życzymy  zdrowia i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień z okazji imienin.  Życzenia pięknych głosów i wstawiennictwa św. Cecylii  kierujemy pod adresem p. Grzegorza Rzeźnika – organisty, p. Lucjana Dmytrzaka – dyrygenta chóru i dla samych chórzystów oraz  p. Agnieszki Sikory wraz  ze scholą Perełki, aby swoimi głosami ubogacali liturgię w naszym kościele.

                                                                                                       

INTENCJE MSZALNE OD 20-27.11.2022 r.

NIEDZIELA-20.11.2022

8. 00 –  o zdrowie i potrzebne łaski dla Krzysztofa

10.00 – + Katarzyna, Emilia, Franciszek i mąż Jan            

12.00 -  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

18.30 -  + Robert Kot w 3 r. śm.

PONIEDZIAŁEK -21.11.2022

7.00 -  +  Łucja Rębacz /int. od rodziny Bielarzy/

18.00 -  + Mieczysław Kościelniak w 10 r. śm., Władysław Stolarz, Władysław Kościelniak, Maria Kościelniak

WTOREK – 22.11.2022

 7.00 – + Marian Niedrygas /int. od Bogu wiadomej osoby/

18.30 – + Waleria i Władysław Dąbrowa

ŚRODA – 23.11.2022

7.00 –  + Józef Wrona, Marianna żona, Czesław syn

18.30 –  + Marek Jasieniak /int. od siostry z mężem/
 
CZWARTEK – 24.11.2022

7.00 - + Barbara Borowiec

18.30 – + Krystyna i Adolf Mraz oraz ich rodzice

PIĄTEK - 25.11.2022

7.00 -  + Stefania Kluska  /int. od koleżanek z pracy/

18.30 –  w intencjach zbiorowych polecanych Opatrzności Bożej

* w intencji dobrodziejów i ofiarodawców parafii i budowy kościoła

* o pokój dla Ukrainy

* o zdrowie i potrzebne łaski dla Edwarda

* + Ryszard Profic w 14 r. śm.

SOBOTA – 26.11.2022

8.00 -  + Olga Kielan i syn Roman /int. od Bogu wiadomej sąsiadki/

18.30  –  + Klemens Mazgaj /int. od syna Mariana z żoną/

NIEDZIELA  – 27.11.2022

8. 00 –  + Zofia Cygan w 2 r. śm.

10.00 - intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac             

12.00 - + Cecylia Pasternak w 19 r. śm. i Remigiusz mąż

18.30 -  + Mieczysław w 2 r. śm.

Ks. Józef Palenica - proboszcz