1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”. Od piątku nowenna do Dzieciątka Jezus po Mszach świętych porannych. Zapraszamy do udziału w Roratach. Odprawiamy je codziennie  od poniedziałku do soboty o g. 6.45. W naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje adwentowe, które prowadzi  ks. Bartosz Mrozek, sercanin. Jest to także czas spowiedzi przed Bożym Narodzeniem. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach w kościele i przystąpienia do sakramentu pokuty. Dzisiaj wszystkie Msze święte z nauką ogólną. Jutro i we wtorek  nauki dla dorosłych o g. 8.00 i 18.30. Podczas Rorat kazania będą dla dzieci zgodnie z realizowanym programem. W poniedziałek o g. 9.30 Msza święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Przed Mszą świętą spowiedź dla nich. Bardzo prosimy o pomoc w przybyciu do kościoła tym, którzy chcą w takim nabożeństwie uczestniczyć. Do przyszłej niedzieli prosimy o zgłoszenie chorych do których udamy się w przyszły poniedziałek.  Plan  rekolekcji wywieszony jest  w gablocie oraz  na internetowej stronie parafii. We wtorek na Mszach świętych składka na potrzeby rekolekcji. W tym dniu kancelaria parafialna nieczynna.

2. Wykorzystajmy adwentowe dni przez sakrament pokuty, aby w łasce uświęcającej przeżywać Święta Narodzenia Syna Bożego. Okazja do spowiedzi  we wtorek od g. 6.30-8.15, po południu od g. 17.00- 19.00.  Natomiast po rekolekcjach  spowiedź rano przed Roratami i po południu od g. 18.00-18.25. Nie zostawiajmy spowiedzi na ostatnie dni. Z racji spowiedzi we wtorek kancelaria parafialna nieczynna.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: 

Poniedziałek - wsp. NMP z Guadalupe

Wtorek – św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Środa -  wsp. św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

4. W poniedziałek o g. 19.30 w domu parafialnym spotkanie Rycerzy Kolumba.

5. We wtorek o g. 8.00 Msza święta w intencji Ojczyzny.

6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej.    

7. W czwartek o g. 17.00 w kościele spotkanie dla uczniów kl. VII w ramach przygotowania do  sakramentu bierzmowania.

8. W piątek o g. 18.30 Msza święta  w intencjach czcicieli Miłosierdzia Bożego połączona z nabożeństwem

9.  Zapraszamy do podzielenia się z potrzebującymi. Można to  uczynić do przyszłego wtorku włącznie, przekazując dary żywnościowe do wystawionego pojemnika w kościele za ławkami. Przygotowujemy 30 paczek  na Święta, które  będą rozwiezione osobiście do potrzebujących w środę.

10.  Dekoracje kościoła na Święta wykonamy w następną środę  od  g. 19.30. Jeżeli ktoś dysponuje dwiema choinkami i chciałby je ofiarować na dekorację przed wejście główne do naszego kościoła to prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii.

11. Na stoliku pod chórem można nabyć opłatki wraz z kalendarzem parafialnym na przyszły rok, świece wigilijne „Caritas”, książkę z tekstami kolęd i pastorałek. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj Oaza oferuje pachnące sianko a złożone ofiary zostaną przeznaczone na duszpasterstwo dzieci i młodzieży w naszej parafii. Siostry Albertynki proponują ozdoby świąteczne, a zebrane ofiary przeznaczą dla podopiecznych, którymi zajmują się na co dzień. Dziękujemy za wsparcie tych inicjatyw.

12. W przyszłą niedzielę  o g. 17.00 schola dorosłych zaśpiewa  Akatyst ku czci Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

13. Intencje mszalne….   Prasa katolicka…

14. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację wykonanych i planowanych zadań. W ostatnim tygodniu na budowę w kopertach złożono 1 250 zł.,  na konto wpłynęło 5 430 zł., na montaż organów 100 zł., na montaż oświetlenia 400 zł.  Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać za  każdy dar serca. Św. Mikołaj dziękuje za okazane mu wsparcie.

15. Parafianom, gościom, jubilatom i solenizantom, szczególnie Panu Aleksandrowi Sterance, kościelnemu z okazji imienin składamy najserdeczniejsze życzenia; zdrowia, opieki Opatrzności Bożej na każdy dzień, wszelkich potrzebnych łask w życiu osobistym i rodzinnym oraz radości z oddanej służby Bogu i naszej wspólnocie parafialnej. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień adwentowego przygotowania do  Świąt Bożego Narodzenia. Szczęść Boże.

 

INTENCJE MSZALNE OD 11-18.12.2022 r.

NIEDZIELA-11.12.2022 REJ-KOLEKCJE

8. 00 –  + Wiktor Pajor, Marian Zdebski

10.00 - intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac             

12.00 - podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Aleksandra z okazji imienin

18.30 -  + Ewa i Mieczysław Leśniak

PONIEDZIAŁEK -12.12.2022- REKOLEKCJE

6.45 -  + Julian Świątek

8.00 -  + Agnieszka i Walenty oraz zmarli z rodziny

9.30 – w intencji chorych

18.30 -  + Stanisław Gawor /int. od rodziny Fabisz/

WTOREK – 13.12.2022 REKOLEKCJE

 6.45 – o błog. Opatrzności Bożej  i potrzebne łaski dla Grzegorza i Agaty oraz ich rodziny

 8.00 – 1/ + Antonina i Stanisław oraz zmarli z rodziny

2/ w intencji Ojczyzny

18.30 – + Maria Szarnicka /int. od wnuczki Agaty z mężem i dziećmi/

ŚRODA – 14.12.2022

6.45 –  + Józefa /ona/ Guzik /int. od siostrzeńców Romana, Bogdana i Waldemara z rodzinami/

18.30 –  + Genowefa i Antoni Repelewicz
 
CZWARTEK – 15.12.2022

6.45 –  + Maciej Telega w 3 r. śm.

18.30 – + Marek Jasieniak /int. od kuzynki Małgorzaty i Krzysztofa Łękawskich i cioci Haliny/

PIĄTEK - 16.12.2022

6.45 -  o błog. Opatrzności Bożej  i potrzebne łaski dla Anny i jej rodziny

18.30 –  w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego

SOBOTA – 17.12.2022

6.45 -  + Józef, Anna, Wiesław i Tomasz Łukasik

18.30  –  + Maria Szarnicka /int. od wnuków i prawnuków/

NIEDZIELA  – 18.12.2022

8. 00 –  rez. W

10.00 - intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac             

12.00 - + Janina i Franciszek Fremel

18.30 -  + Tomasz, Julia i Jerzy Wrona

Ks. Józef Palenica - proboszcz