1. Jutro, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, będziemy obchodzili święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Składka przeznaczona  zostanie na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II

2. W liturgii Kościoła w kolejnych dniach tego tygodnia przypada:

Wtorek – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty

Środa - święto Świętych Młodzianków, męczenników

Piątek – święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

3. We wtorek błogosławienie przyniesionego wina z racji święta św. Jana, apostoła.

4. W środę z racji święta Świętych Młodzianków, Msza święta wieczorna w intencji osób, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej.

5. W sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego. Msze święte o g. 8.00  i 16.00 na podziękowanie za otrzymane łaski w mijającym roku z kazaniem okolicznościowym. Uroczyste Nieszpory o g. 15.30. Nie będzie Mszy świętej o g. 18.30

6. W przyszłą niedzielę  uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Nowy Rok. W tym dniu przypada 56 Światowy Dzień Pokoju. Msze święte w porządku niedzielnym. Po Mszy świętej o g. 8.00 Zmianka Żywego Różańca.

7. Pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność za przekazane produkty żywnościowe dla potrzebujących na Święta, a Zespołowi Charytatywnemu za ich rozdysponowanie. Następne produkty przekażemy w lutym. Jeśli ktoś pragnie uczestniczyć w świątecznej pomocy potrzebującym to można zabrać numerowaną ozdobę koloru złotego z choinki pod chórem. W tym roku pomoc ze wszystkich ozdób będzie przeznaczona dla samotnego parafianina, po udarze. Pomoc będzie przeznaczona na prace przy odnowieniu mieszkania, który pomoże temu mężczyźnie w lepszym funkcjonowaniu w chorobie. Bóg zapłać ks. Marcinowi i służbie liturgicznej za troskę i przygotowanie pięknej liturgii, Panu  Aleksandrowi – kościelnemu za sumienną służbę w naszym kościele, stałym dekoratorkom p. Agacie i p. Marcie za troskę o świąteczny wystrój, a p. Teresie za troskę o czystość naszego kościoła. Dziękuję Panu Grzegorzowi – organiście,  oraz chórowi Millenium pod dyrekcją  p. Lucjana Dmytrzaka za dbałość o śpiew liturgiczny. Słowa wdzięczności wypowiadamy wobec p. Mariusza Piergi i p. Stanisława Ćwika za ofiarowane choinki, Braciom Rycerzom Kolumba i nie tylko, za ich przygotowanie, a także osobom, które włączyły się w pomoc przy dekoracji świątecznej. Wielkie podziękowanie składamy p. Januszowi wraz z  p. Bartłomiejem, Dominikiem i Mateuszem Cichoniom z całą rodziną za przygotowanie ruchomej szopki w naszym kościele. Słowa wdzięczności wypowiadamy również wobec p. Marii i Bolesława Piszczków za ufundowanie dla naszej parafii ornatu na okres Bożego Narodzenia, którego w te Święta używamy podczas liturgii. 

8. Dziękujemy także za wszystkie ofiary złożone na tacę i na konto na utrzymanie kościoła oraz realizację kolejnych zadań.  W ostatnim tygodniu na budowę w kopertach  złożono 1 650 zł.,  na konto wpłynęło 6 755 zł.  Bóg zapłać za każdy dar serca.

9. Zakończone zostały prace w przedsionku wejścia głównego, natomiast prace końcowe w przedsionku bocznym i dalsze prace na zapleczu od strony zakrystii będą kontynuowane po nowym roku. Polecamy je modlitwie parafian i gości.

10. Intencje mszalne….   Prasa katolicka… Na regale prasowym mamy kolejny numer naszego parafialnego pisma Echo w cenie 10 zł. Każda dodatkowa ofiara będzie przeznaczona na dalszy rozwój pisma.

11. Przypominamy,  że wizyta duszpasterska zwana kolędą w roku 2022/2023 będzie  realizowana w naszej parafii w tradycyjnej formie, rozumianej jako odwiedziny w Waszych domach. W tym tygodniu od wtorku do piątku odwiedzimy parafian mieszkających przy ul. Sawiczewskich, Srzednickiego, Morozewicza, Niedźwiedziny, Druskiennicka, Hypty, Czyrniańskiego, Krzyżanowskiego  oraz część ul. Chałubińskiego zgodnie z planem. Prosimy o zapoznanie się z nim.

Kochani Parafianie i wszyscy Goście. Jako duszpasterze pragniemy również dołączyć z serdecznymi życzeniami. Do naszych otwartych serc przychodzi ten maleńki i bezbronny, nasz  Pan i Zbawiciel, Boży Syn. Przyjmijmy Go i pozwólmy umocnić siebie Jego pokojem, wiarą, radością i zrozumieniem, byśmy to wszystko mogli rozdawać wszędzie tam, gdzie zwątpienie i niepokój, gdzie pośpiech, może też i pogarda, szczególnie zaś w naszych domach i rodzinach oraz miejscach pracy. Zdrowych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.
Szczęść Boże.

 

INTENCJE MSZALNE OD 25.12.2022-01.01.2023 r.

PASTERKA

24.00 – 1/ intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac             

2/ +Anna, Władysław Szczepaniec, synowa Elżbieta, zięć Tadeusz Wilgocki i jego rodzice

NIEDZIELA  – 25.12.2022 BOŻE NARODZENIE

8. 00 –  o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski dla rodziny Baran i Drąg

10.00 - + Adam Urbanik

12.00 - + Otylia, Edward, Henryk, Aniela i Jan

18.30 - podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Karola w 18 r. urodzin

PONIEDZIAŁEK  – 26.12.2022 ŚW. SZCZEPANA

8. 00 –  + Zofia Kurkowska w 1 r. śm.

10.00 - + Karolina i Władysław Banaś, Anna i Michał Ślęczka

12.00 - intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

18.30 -  + Marek Kozakiewicz

WTOREK – 27.12.2022

 7.00 – + Stanisława Gabryś

18.30 – + Stefania Tais w 5 r. śm. oraz syn Jerzy

ŚRODA – 28.12.2022

7.00 – 1/ + Jerzy Trąbka w kolejną r. śmierci

2/ + Anna Sosin z okazji 8 r. śm.

18.30 –  w intencji osób, które w tym roku podjęły Dzieło Duchowej Adopcji
 
CZWARTEK – 29.12.2022

7.00 –  + Karolina i Tadeusz Góral w 25 r. śm. i syn Bogusław

18.30 – + Maria Szarnicka  /int. od Katarzyny i Łukasza z dziećmi/

PIĄTEK - 30.12.2022

7.00 -  + Józefa Guzik /int. od Zofii Kurdziel/

18.30 –  + Klemens Mazgaj /int. od Brygidy z rodziną/

SOBOTA – 31.12.2022

8.00 -  dziękczynna za otrzymane łaski w tym roku

16.00 – dziękczynna za otrzymane łaski Bożej w mijającym roku  w życiu wspólnoty parafialnej

NIEDZIELA  – 01.01.2023  NOWY ROK

8. 00 –  o błogosławieństwo Bożej Opatrzności i opiekę Matki Bożej dla wszystkich podejmujących modlitwę w Żywym Różańcu i ich rodzin /int. od Żywego Różańca/

10.00 - intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

12.00 - + Mieczysław i Ludwika /ona/ Job

18.30 -  + Antoni Moskal w 21 r. śm.

Ks. Józef Palenica - proboszcz