1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Natomiast po Mszy świętej o g. 8.00 zmianka Żywego Różańca. W związku z trwającymi feriami zimowymi w tym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze święte tylko wieczorem o g. 18.30.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

Poniedziałek – wsp. św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy

Piątek – wsp. św. Scholastyki

Sobota - wsp. NMP z Lourdes

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej.

4. W piątek o g. 18.00 różaniec, a następnie Msza święta za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych.

5. W sobotę z racji wsp. NMP z Lourdes pamiętajmy w modlitwie o chorych i cierpiących, a także za wszystkich podejmujących opiekę wobec nich.  

6. Osoby zainteresowane wyjazdem na pielgrzymkę do Ziemi świętej proszone są o zapisanie się w zakrystii lub kancelarii na listę uczestników . Natomiast od następnej niedzieli zainteresowani będą otrzymywali karty zgłoszeniowe do podpisania umowy na wyjazd. Program pielgrzymki dostępny jest na stronie internetowej parafii.

7. Intencje mszalne… Prasa katolicka…

8. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz na realizację wykonywanych oraz  planowanych zadań. W minionym tygodniu na budowę w kopertach złożono 1 000 zł.,  na konto wpłynęło 1 120 zł., a na zakony klauzurowe ofiarowano 2 652 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca, także za produkty żywnościowe przekazane potrzebującym. Wyrażamy wdzięczność wobec wszystkich, którzy pomagali w czwartek przy rozbieraniu dekoracji świątecznej. W naszym kościele trwają prace realizacyjne. Wykonane zostało ocieplenie poddasza nad całą zakrystią i oddzielona ściankami strefa strychu od zaplecza i klatki schodowej. Obecnie podejmowane są prace docelowe na klatce schodowej prowadzącej na strych, łącznie z wyłożeniem schodów płytkami. W ten sposób wykonany zostanie bardzo istotny zakres prac wewnętrznych na zapleczu, co pozwoli nam już podejmować prace zewnętrzne. Jak prace zostaną ukończone wtedy damy możliwość ich obejrzenia. W najbliższym możliwym czasie po feriach, spotkamy się z Radą Parafialną by podjąć decyzje odnośnie prac zewnętrznych przy kościele. Natomiast w domu parafialnym realizowane jest malowanie sali spotkań i kancelarii.

9. We wtorek  imieniny obchodzi  Dyrektor Domu Księży Chorych - Ks. Prałat Ryszard Luber. Ogarniamy Go naszą serdeczną modlitwą, wypraszając potrzebne łaski,  aby mógł z radością służyć wspólnocie kapłanów. Księdzu Prałatowi życzymy zdrowia i siły oraz opieki św. Ryszarda  na każdy dzień kapłańskiego życia. Serdeczne życzenia  także dla wszystkich parafian, gości, jubilatów i solenizantów, szczególnie dla  p. Agaty Kochman troszczącej się o dekoracje kwiatowe w naszym kościele. Niech święta patronka wyprasza potrzebne łaski i zdrowie. Na owocne przeżywanie kolejnego tygodnia niech wszystkim Pan Bóg błogosławi.  Szczęść Boże.

 

INTENCJE MSZALNE OD 05-12.02.2023 r.

NIEDZIELA  –05.02.2023

8. 00 –  w intencji chorych i cierpiących z naszych rodzin / int. od Żywego Różańca/

10.00 –  + Marianna i Jan Patyna

12.00 –  + Czesław Brożek w 2 r. śm.

18.30 - intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

PONIEDZIAŁEK  – 06.02.2023

18.30 -  + Czesław Repelewicz   i  żona Bożena

WTOREK – 07.02.2023

18.30 – o dary Ducha Świętego, potrzebne łaski i błog. Opatrzności Bożej w dorosłym życiu dla Julii w 18 r. urodzin

ŚRODA – 08.02.2023

18.30 –   + Sylwestra /ona/ Skiba
 
CZWARTEK – 09.02.2023

18.30 –  + Henryk Wrona z rodziną

PIĄTEK - 10.02.2023

18.30 – ++ poleceni w wypominkach rocznych

SOBOTA – 11.02.2023

8.00 – + Dariusz Sempka /int. od wnuka Kubusia i Oli z rodziną/

18.30 – + Stanisława /ona/ Książek /int. od syna Andrzeja z żoną Danutą i rodziną/

NIEDZIELA  – 12.02.2023

8. 00 –  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

10.00 –  + Karolina Walczyk w 7 r. śm.

12.00 –   podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Marii i Sebastiana w kolejną rocznicę urodzin

18.30 - + Władysława /ona/ Przetocka

Ks. Józef Palenica - proboszcz