1. W dniu dzisiejszym modlitwami i materialnie na tacę wspieramy UPJPII. 

2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomagali w przeżywaniu uroczystości  Wielkiego Tygodnia i Zmartwychwstania Pańskiego. Bardzo dziękuję  Ks. Marcinowi  za wszelką  pomoc i troskę o duchowy oraz  liturgiczny wymiar tych szczególnych dni.  Wyrazy wdzięczności wypowiadamy wobec Pana Bartłomieja i Pana Janusza Cichoniów oraz pozostałych parafian, którzy włączyli się  i pomogli  w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa.  Braciom  z  Zakonu Rycerzy Kolumba dziękujemy za podjęcie straży przy Grobie Pana Jezusa. Bóg zapłać Panu  Grzegorzowi - organiście wraz ze scholą dorosłych, chórowi „Millennium”  z  Panem Lucjanem – dyrygentem za  dbałość o nasz śpiew, Panu kościelnemu  Aleksandrowi za przygotowanie naszego kościoła i gorliwe czuwanie w świątyni, abyśmy mogli w skupieniu przeżywać czas modlitwy. Słowa wdzięczności wypowiadamy wobec Stowarzyszenia Rodzin Katolickich za dar podejmowanej modlitwy. Nasze podziękowanie wyrażamy wobec Służby Liturgicznej Ołtarza, ministrantów i lektorów, oazy młodzieżowej oraz wszystkich, którzy angażowali się w liturgię przez śpiew, czytanie lekcji, asysty oraz prowadzenie adoracji. Dziękujemy  Pani Marcie i Pani Agacie za dekorację i układanie kwiatów w Ciemnicy i przy ołtarzu, a Pani Teresie za troskę o czystość kościoła. Słowa podziękowania kierujemy do wiernych składających ofiary pieniężne w czasie Wielkiego Postu stając się w ten sposób współfundatorami  kwiatów na Triduum Paschalne i Święta.  Bóg zapłać  Zespołowi Charytatywnemu  i tym, którzy przekazali dary, abyśmy mogli przygotować i dostarczyć  rodzinom 30 paczek na Święta.

3. W ciągu tygodnia obchodzimy Oktawę Wielkanocy. Nowenna do Miłosierdzia Bożego na zakończenie Mszy świętych porannych.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę  po Mszy świętej wieczornej. W tym dniu o g. 19.15 w kościele pouczenie chrzcielne.

5. W czwartek o g. 17.00 w kościele spotkanie dla uczniów klas VII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

6. W piątek o g. 7.00 Msza święta w intencji Ojczyzny, natomiast o g. 18.00 różaniec a następnie Msza święta za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W najbliższą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości w sanktuarium w Łagiewnikach.

8. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przygotowało wielkanocne ozdoby. Znajdują się obok regału prasowego i jest w nich prośba  o pomoc dla rodzin potrzebujących z naszej parafii. Zapraszamy do włączenia się w to dzieło.

9. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła i realizację wykonanych zadań. W ostatnim tygodniu na budowę w kopertach złożono 1 300 zł., na konto wpłynęło 2 180 zł.  Bóg zapłać za każdy dar serca.

10. Na dalsze, radosne przeżywanie Świąt Wielkanocnych niech Pan Bóg błogosławi.

 

INTENCJE MSZALNE OD 10-16.04.2023 r.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 09.04.2023

6. 00 –  1/ intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

2/ + Tadeusz Wilgocki w 8 r. śm. oraz jego rodzice i teściowie

10.00 - + Józef Podgórny z rodzicami

12.00 – + Julia Miodek w 2 r. śm.

18.30 -  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze łaski, zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Piotrusia Sobeckiego

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 10.04.2023

8. 00 –  + Bolesław Rakoczy

10.00 - + Jan Podgórny w 3 r. śm.

12.00 – intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac oraz dzieci przyjmujących chrzest święty i ich rodzin

18.30 -  + Zdzisław Dworski w 33 r. śm.

WTOREK – 11.04.2023

7.00 – + Józef Mokrzycki

18.30 – + Otylia, Edward, Henryk, Aniela i Jan

ŚRODA – 12.04.2023

7.00 -  w intencji Bogu wiadomej

18.30 – + Wiesław Wrona /int. od siostrzenicy Marty z mężem Tomaszem i dziećmi/

CZWARTEK – 13.04.2023

7.00 - + Irena Dziedzic /int. od siostry Marii z rodziną/

18.30 – + Dariusz Sempka /int. od rodziny Gruncelów/                            

PIĄTEK - 14.04.2023

7.00 – w intencji Ojczyzny

18.30 – ++ zmarłych poleconych w wypominkach rocznych

SOBOTA – 15.04.2023

8.00 - + Eugeniusz Ślęczka /int. od syna Janusza z rodziną/

18.30 –   + Zofia, Aleksander, Bronisław Stanek i ich rodzice

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 16.04.2023

8. 00 –  + Wanda i Zygmunt Sierka w 2 r. śm. Wandy

10.00 - + Leszek Badura w 2 r. śm.

12.00 – intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac oraz dzieci przyjmujących chrzest święty i ich rodzin

18.30 -  + Władysława /ona/ Wadowska w 29 r. śm., syn Jerzy oraz zmarli z rodziny

Ks. Józef  Palenica - proboszcz