1. W uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa nasze myśli kierujemy ku Chrystusowi, który oczekuje na każdego z nas w domu Ojca. Zapraszamy na nabożeństwa majowe,  odprawiamy je codziennie o g. 18.00. W tym tygodniu nabożeństwa będą połączone z septenną do Ducha Świętego. W dzisiejszą niedzielę o g. 12.00 Rocznica Pierwszej Komunii świętej dla uczniów klas IV-tych. Wspieramy te dzieci oraz ich  rodziców modlitwą w podejmowaniu wiary, aby stawali się jej świadkami w codziennym życiu.

2. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

 Środa – wsp. Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

 Piątek – wsp.  św. Filipa Nereusza, kapłana

3. W poniedziałek o g. 17.00 w domu parafialnym spotkanie dla uczniów klas VI SP w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Również w poniedziałek o g. 19.30 w domu parafialnym spotkanie dla Braci Rycerzy Kolumba.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa majowego.

5. W czwartek o g. 17.00 w kościele spotkanie dla uczniów z klas VII SP w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. W tym dniu o g. 19.15 w domu parafialnym spotkanie dla Kręgu Biblijnego. 

6. W piątek Msza święta o g. 18.30 w intencjach zbiorowych polecanych Opatrzności Bożej.

7. W najbliższy piątek o g. 7.00 z parkingu przy kościele wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy i Leśniowa. Na pielgrzymkę pojedziemy chociaż zapisało się tylko 25 osób. Jeszcze można się zapisać do środy włącznie. Zapraszamy do skorzystania bo na pewno mamy za co dziękować  i o co prosić Boga przed cudownym Jasnogórskim obrazem.

8. W sobotę 27 maja 2023 r. wyruszy jednodniowa, XVI Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Chętni, którzy chcieliby podjąć trud pieszej pielgrzymki, proszeni są o zapisywanie się do 24 maja w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (punkt INFORMACJI k. Domu Duszpasterskiego) lub w parafiach podanych na plakacie. Powrót z Kalwarii do Krakowa – autokarami.  Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakacie.

9. W przyszłą niedzielę o g. 17.00 w naszym kościele odbędzie się koncert dwóch chórów: Eligiusza ze Świątnik Górnych oraz naszego parafialnego Millennium. Koncert będzie dedykowany ku czci Ducha Świętego oraz Matki Najświętszej.

10. Również w  przyszłą niedzielę  wolontariusze Domowego Hospicjum Maryi Królowej Apostołów z Kurdwanowa będą zbierali ofiary do puszek przed kościołem na rzecz chorych nowotworowo, pozostających  w swoich domach, aby umożliwić im godne przeżycie  trudnego  czasu choroby i odchodzenia. Hospicjum obejmuje opieką chorych również z naszej parafii.  Włączmy się na miarę naszych możliwości w pomoc materialną dla tego jakże potrzebnego dzieła.

11. Intencje mszalne…  Prasa katolicka…

12. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację planowanych zadań. W minionym tygodniu w kopertach złożono 450 zł. + 592 zł. z tacy pogrzebowej, na konto wpłynęło  455 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca. Słowa wdzięczności wypowiadamy również wobec Bogu wiadomej rodziny za ofiarowanie dla naszej parafii ornatu w kolorze zielonym na okres zwykły.

13. Módlmy się za zmarłą parafiankę

ś. p. + Maria Klupa z ul. Czyrniańskiego – żyła 75 lat. Dobry Jezu, a nasz Panie…

14. Wszystkim parafianom, gościom, solenizantom i jubilatom na  przeżywanie kolejnego  tygodnia niech Pan Bóg błogosławi i darzy zdrowiem,  a wszystkie Mamy niech cieszą się szacunkiem i wdzięcznością swoich dzieci. Szczęść Boże.

 

INTENCJE MSZALNE OD 21-28.05.2023 r.

NIEDZIELA-21.05.2023

8. 00 –  + Zofia i Józef Gąsiorek, Bolesław i Stefania Cieślak

10.00 -  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

12.00 –  w intencji dzieci klas IV i ich  Rodzin z racji Rocznicy Pierwszej  Komunii świętej

18.30 -  + Józef Gałka i jego matka

PONIEDZIAŁEK – 22.05.2023

7. 00 –  + Jerzy Wadowski /int. od kolegów z Philip Morris Polska/

18.30  -  + Maria i Marian Kasprzyk

WTOREK – 23.05.2023

7.00 – podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie, błog. Opatrzności Bożej i opiekę Matki Najświętszej dla Wandy Hryniewieckiej w kolejną rocznicę urodzin

18.30 –  + Anna Dobosz

ŚRODA – 24.05.2023

7.00 -  + Janusz Rymar /int. od rodziny Zapała z Limanowej/

18.30 –  + Zofia Lembas /int. od Rycerzy Kolumba/
 
CZWARTEK – 25.05.2023

7.00 – dziękczynna za otrzymane łaski

18.30 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla  Doroty w 50 r. urodzin                      

PIĄTEK - 26.05.2023

7.00 – + Maria Kosek /int. od córki z dziećmi/

18.30 –  w intencjach zbiorowych polecanych Opatrzności Bożej

* o potrzebne łaski dla wszystkich Mam w Dniu Matki

* w intencji dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii i kościoła

* o pokój dla Ukrainy

* o zdrowie dla Józefa Pawlickiego

SOBOTA – 27.05.2023

8.00 - + Maria i Władysław, córka Leonarda i mąż Józef

18.30 –  + Stefan Dziekan i jego rodzice

NIEDZIELA  – 28.05.2023

8. 00 –  + Maria, Teofil Anielscy oraz córki Anna i Maria

10.00 -  + Michalina Patyna w 5 r. śm.

12.00 –  + Adam Faliszek w 16 r. śm. oraz zmarli rodzice i rodzeństwo

18.30 -  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

Ks. Józef Palenica - proboszcz