1. Przeżywamy  oktawę  uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy codziennie  do udziału w nabożeństwach czerwcowych o g. 18.00, następnie Mszy świętej. W czwartek  na zakończenie oktawy Bożego Ciała odprawimy procesję dookoła kościoła. Procesja rozpocznie się o g. 18.00  w trakcie której odśpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie o g. 18.30 Msza święta z poświęceniem  wianków i błogosławieństwem małych dzieci. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Ks. Marcinowi ze służbą liturgiczną  ołtarza i oazą za ubogacenie i włączenie  się  w liturgiczne przeżywanie uroczystości Bożego Ciała, grupom parafialnym za przygotowanie ołtarzy i podejmowane wielorakie posługi w czasie procesji, dzieciom I komunijnym, ofiarodawcom kwiatów, chórowi Millennium z p. Lucjanem dyrygentem, p. Grzegorzowi, organiście, p. Aleksandrowi, kościelnemu oraz p. Agacie i p. Marcie za przygotowanie dekoracji. Bóg zapłać.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

Wtorek – wsp. św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła

Środa – wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

Piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Sobota – wsp. Niepokalanego Serca NMP

3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa czerwcowego. W tym dniu o g. 19.00 w kościele pouczenie chrzcielne.

4. W piątek z racji uroczystości Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msza święta wieczorna w intencjach czcicieli Miłosierdzia Bożego. Również w najbliższy piątek będziemy obchodzić Jubileusz 10-lecia działalności przy naszej parafii Ruchu Światło-Życie. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich oazowiczów wraz z rodzicami, którzy na przestrzeni  10 lat angażowali się w życie tej wspólnoty i obecnie ją tworzą. Uroczysta Msza święta o g. 18.30, a następnie spotkanie w sali domu parafialnego. 

5. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację planowanych zadań.  W minionym tygodniu na budowę kościoła w kopertach  złożono 750 zł.  + 610 zł. od budowniczych i fundatorów z III ołtarza, na konto wpłynęło 2 380 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca.

6. Intencje mszalne… Prasa katolicka…

7. Parafianom, gościom, jubilatom i solenizantom, szczególnie p. Antoniemu Lembasowi troszczącemu się o naszą stronę internetową i obsługę fotograficzną gazetki  i wydarzeń parafialnych życzymy zdrowia i  obfitości łask Bożych z okazji imienin. Szczęść Boże.

INTENCJE MSZALNE OD 11-18.06.2023 r.

NIEDZIELA-11.06.2023

8. 00 –  + Wanda, Aleksander i Feliksa /ona/ Skoczylas

10.00 -  + Edward i Marianna Patyna

12.00 –  + Małgorzata Gawlik

18.30 -  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

PONIEDZIAŁEK – 12.06.2023

7. 00 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Kaspiana w 4 r. urodzin + Józefa Czulak w 3 r. śm.

18.30  -  + Jadwiga Niedbała /int. od Barbary Jałocha z rodziną/

WTOREK – 13.06.2023

7.00 – + Magdalena i Jan Widełka w kolejną rocznicę śmierci

18.30 –  + Jerzy Pohl /int. od żony/

ŚRODA – 14.06.2023

7.00 -  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Irminy i Pawła Masiuda

18.30 –  + Piotr Słowik w 5 r. śm., brat Jan, rodzice Anna i Stanisław
 
CZWARTEK – 15.06.2023

7.00 – w intencji Ojczyzny

18.30 –  +  Stanisława /ona/ Bała /int. od siostrzeńca Józefa z rodziną/                  

PIĄTEK - 16.06.2023

7.00 – + Halina Czarnecka z okazji 40 r. śm.

18.30 –  1/ w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego

             2/ dziękczynna z okazji Jubileuszu 10-lecia działalności w naszej parafii Ruchu Światło-Życie 

SOBOTA – 17.06.2023

8.00 - + Zenobiusz Kańtoch /int. od szwagra Jana z Nysy z rodziną/

18.30 –  + Elżbieta i Adam Bańbuła

NIEDZIELA  – 18.06.2023

8. 00 –  + Józefa/ona/, Eugenia, Julia, Maria, Dominik, Franciszek, Tadeusz, Zenon Cisiak

10.00 -  + Mieczysław Kościelniak, Władysław Kościelniak, Maria Kościelniak, Władysław Stolarz, Janina Kuboń

12.00 – intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac oraz dzieci przyjmujących chrzest święty

18.30 -  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Kingi Zając w 22 r. urodzin

Ks. Józef Palenica - proboszcz