1. Naszą modlitwą wspieramy młodzież zgromadzoną na Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie. W tym tygodniu odbędą się centralne uroczystości z udziałem Papieża Franciszka. Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i parafia św. Wojciecha w Krzeczowie w duchowej łączności z młodzieżą i papieżem Franciszkiem zapraszają na Mszę świętą w niedzielę 6 sierpnia o g. 12.00 pod Krzyżem w Krzeczowie.  Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza Alberta Wołkiewicza pod numerem telefonu 728 648 765.

2. W naszej parafii zgodnie z zapowiedzią w dzisiejszą niedzielę wraz ze wspólnotą Rycerzy Kolumba, obchodzimy parafialny Dzień Małżonków. Zachęcamy wszystkie małżeństwa do szczególnego okazywania swojej wzajemnej miłości oraz modlitwy za siebie. Podczas każdej Mszy świętej odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Wzywając wstawiennictwa świętych małżonków modlimy się również za małżeństwa przeżywające problemy i trudności.

3. W liturgii Kościoła tego  tygodnia obchodzimy:

Poniedziałek – wsp. św. Ignacego z Loyoli, kapłana

Wtorek - wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

Piątek – wsp. św. Jana Marii Vianneya, kapłana

4. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień, podejmując jednocześnie modlitwę o trzeźwość w naszych rodzinach  i Ojczyźnie.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy świętej wieczornej. W tym dniu od g. 17.00-18.00 zbiórka produktów żywnościowych dla potrzebujących z naszej parafii. Wydawanie paczek w czwartek w tych samych godzinach.

6. W czwartek o g. 18.00 „godzina święta” z modlitwami o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

7. W tym tygodniu przypada  I – piątek miesiąca. Msze święte o g. 7.00 i 18.30. Spowiedź rano przed Mszą świętą i po południu od g. 17.00 do 19.00.  Do chorych uda się jeden kapłan od g. 8.30. Prosimy o cierpliwe oczekiwanie na kapłana, gdyż wydłuży się czas przyjścia.

8. W sobotę o g. 18.00 różaniec w intencji Ojczyzny.

9.  W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o g. 8.00 zmianka Żywego Różańca.

10.  Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację planowanych zadań. W minionym tygodniu w kopertach złożono 1 910 zł., + 360 zł. z tacy ślubnej, na konto wpłynęło 670 zł., a z akcji MIVA Polska wpłynęło i zostało przekazane  5 171,50 zł. + 1 euro. Bóg zapłać za każdy dar serca.  Braciom Rycerzom Kolumba dziękuję za wykoszenie terenów zielonych wokół kościoła i domu parafialnego.

11. Jak możemy zauważyć w poniedziałek zamontowane zostały ostatnie witraże w naszym kościele:  V i VI stacja drogi krzyżowej, a w środę zamontowane zostały dwie kropielnice; jedna przy wejściu bocznym, druga przy wejściu od strony zakrystii. Bardzo dziękujemy fundatorom witraży,  kropielnic, a także półki na paramenty liturgiczne w prezbiterium za przekazane środki finansowe na ten cel.

7.   Intencje mszalne… Prasa katolicka…

8.   Na dalsze dni wakacji przyjmijcie Boże błogosławieństwo. Solenizantom, jubilatom tego tygodnia,  parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Opatrzności Bożej.  Szczęść Boże.

INTENCJE MSZALNE OD 30.07-06.08.2023 r.

NIEDZIELA-30.07.2023

8. 00 –  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

10.00 -  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Marty i Piotra Mondkiewicz  w 47 r. ślubu

12.00 –  + Katarzyna i Stanisław Żymankowscy, Maria i Władysław Wójcik, Anna Sendor

18.30 -  + Elżbieta i zmarli z rodziny Głodzików i Bobków

PONIEDZIAŁEK – 31.07.2023

18.30  -  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Artura Zająca w kolejną rocznicę urodzin

WTOREK – 01.08.2023

18.30 –  + Edward Urbanik, Wiesław Urbanik

ŚRODA – 02.08.2023

18.30 – + Stanisław Kluska w kolejną rocznicę śmierci

CZWARTEK – 03.08.2023

18.30 - + Irena Dziedzic /int. od siostry Marii z rodziną/

PIĄTEK - 04.08.2023

7.00 -  + Eugenia Pajor /int. od rodziny Dubielów i Stopów/

18.30 –  + Edward Kuczaj /int. od Janka –operatora/

SOBOTA – 05.08.2023

8.00 -  + Edward Kuczaj  /int. od rodziny Sołtysów i kuzynki Krystyny/

18.30 – + Stefania Grzegorzek z mężem

NIEDZIELA  – 06.08.2023

8. 00 –  o trzeźwość dla zniewolonych nałogiem / int. od Żywego Różańca/

10.00 -  + Roman Brożek w 30 r. śm., żona Maria

12.00 –  + Kasia Bobek, Maria Pukło, Jan Pukło –ojciec, Jan Pukło -syn

18.30 -  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

Ks. Józef Palenica - proboszcz