1. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się w naszej parafii peregrynacja ikony św. Józefa. Peregrynacja potrwa do piątku. Zapraszamy do  udziału w tygodniu i osobistej modlitwy. Codziennie o g. 18.00  różaniec, prowadzony przez Rycerzy Kolumba. W piątek na zakończenie peregrynacji zostanie poświęcony obraz św. Józefa do naszego kościoła. Dziękujemy Braciom Rycerzom Kolumba za troskę  i przygotowanie tego duchowego wydarzenia, a także fundatorom obrazu. W dniach peregrynacji będzie można wspomóc darem modlitwy i finansowym do puszki dzieła Dar Serca Dla  Samotnych Mam.

2. W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy;

Środa – wsp. św. Wincentego a Paulo, kapłana

Czwartek – wsp. św. Wacława, męczennika

Piątek – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

Sobota– wsp. św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy świętej wieczornej. W tym dniu o g. 19.15 w domu parafialnym spotkanie dla Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich chętnych pragnących pogłębić znajomość Księgi Życia.

4. W czwartek  o g. 17.00 w kościele  spotkanie dla uczniów klas VII SP w ramach  przygotowania do sakramentu bierzmowania. Również w czwartek o g. 19.15 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci   z klas III, które w przyszłym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

5. W zakrystii jest dostępna lista do  prowadzenia modlitwy różańcowej.

6. W sobotę o g. 9.00 w domu parafialnym spotkanie dla chłopców pragnących podjąć służbę ministrancką. Serdecznie zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o g. 8.00 zmianka Żywego Różańca, natomiast  o g. 12.00 w Mszy świętej z poświęceniem różańców biorą udział dzieci z klas III rozpoczynających bezpośrednie przygotowanie się do Pierwszej Komunii świętej.

8. Również w przyszłą niedzielę 01 października będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Fundacji Bezcenni, która ratuje dzieci przed aborcją oraz wspiera kobiety w godnym przeżywaniu macierzyństwa. Będą oni zachęcać do podjęcia modlitwy różańcowej za dzieci. W związku z tym rozprowadzane będą dziesiątki różańca, wykonane przez Podopieczną Fundacji. Złożona przy tej okazji dobrowolna ofiara do puszek będzie przeznaczona na  zakup wyprawek do porodu, pieluch, mleka i środków kosmetycznych dla Maluszków. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.

9. Parafia MB Zwycięskiej w Borku Fałęckim zaprasza na spektakl słowno-muzyczny „Dar i Tajemnica” w niedzielę 1 października  o g. 18.45. Szczegóły na plakacie.

10. Intencje mszalne… Prasa katolicka... 

11. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację planowanych zadań. W minionym tygodniu w kopertach złożono 450 zł. na konto wpłynęło  175 zł.  Bóg zapłać  za każdy dar serca. Dziękujemy za duchowy wymiar uroczystości odpustowej oraz dodatkowe wydarzenia, które jednoczyły nas we wspólnej wdzięczności wobec Opatrzności Bożej.
Parafianom, jubilatom, gościom i solenizantom życzymy błogosławieństwa  Bożego na nowy tydzień. Szczęść Boże.

 

INTENCJE MSZALNE OD 24.09-01.10.2023 r.

NIEDZIELA-24.09.2023

8. 00 –   w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

10.00 -  + Jan i Marianna Patyna

12.00 -  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Urszuli i Marka Soleckich w 9 rocznicę ślubu

18.30 -  + Grzegorz Niemczyk w 5 r. śm. i zmarli z rodziny

PONIEDZIAŁEK – 25.09.2023

7.00 - + Michał Skoczylas /int. od rodziny Dziewińskich i Wójtowiczów/

18.30  -  + Stanisław i Bronisława/ona/ oraz Henryk z rodziny Sutorów

WTOREK – 26.09.2023

7.00 – + Janusz Rymar /int. od vice- Marszałka Małopolski Łukasza Smółki i Małopolskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego/

18.30 –  + Antonina Urbanik /int. od rodzin Ochmańskich i Liberków/

ŚRODA – 27.09.2023

7.00 -  + Sławomir i Antonina Piekara

18.30 – + Jerzy Wadowski /int. od przyjaciół/

CZWARTEK – 28.09.2023

7.00 – + Wanda, Władysław Stefanik, córka Józefa, zięciowie Marian, Kazimierz, Wiesław, Eugeniusz/

18.30 - + Józef i Leonarda oraz ich rodzice

PIĄTEK – 29.09.2023

7.00 – o potrzebne łaski oraz błog. Bożej Opatrzności dla Henryki i jej rodziny

18.30 –  + Jerzy Wadowski /int. od siostry, dzieci z małżonkami oraz wnuków/

SOBOTA – 30.09.2023

8.00 -  + Czesława i Kazimierz Durak w kolejną rocznicę śmierci

18.30 – + Tadeusz, Katarzyna żona Madej i zmarli rodzice

NIEDZIELA  – 01.10.2023

8. 00 –  o umiłowanie modlitwy różańcowej /int. od Żywego Różańca/

10.00 -  + Katarzyna, Tomasz Pasińscy, Franciszka, Piotr Ordys

12.00 -  + Emilia, Franciszek Dunaj, syn Wacław i  wnuk Michał w kolejne rocznice śmierci

18.30 -  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze łaski oraz błog. Boże dla Jolanty i Roberta w 28 r. ślubu /int. od synów/

Ks. Józef Palenica - proboszcz