1. W dzisiejszą niedzielę po Mszy świętej o g. 8.00 zmianka Żywego Różańca, natomiast  o g. 12.00 w Mszy świętej z poświęceniem różańców biorą udział dzieci z klas III rozpoczynających bezpośrednie przygotowanie się do Pierwszej Komunii świętej.

2. W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy;

Poniedziałek – wsp. Świętych Aniołów Stróżów

Środa – wsp. św. Franciszka z Asyżu

Czwartek- wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

Sobota – wsp. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

3. Rozpoczynając październik zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych odprawianych w naszym kościele codziennie o g. 18.00. W czwartki zapraszamy wszystkie dzieci. Będą mogły osobiście włączyć się w prowadzenie tej modlitwy.

4. W poniedziałek o g. 17.00 w kościele spotkanie dla ks. VII B  w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania, natomiast o g. 19.30 w domu parafialnym otwarte spotkanie Stowarzyszenia Rodzin katolickich. Tym razem zapraszamy na projekcję filmu pt: Ulmowie- błogosławiona rodzina. Czas projekcji ok. 70 min.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z różańcem. W tym dniu o g. 17.00-18.00 zbiórka produktów żywnościowych dla potrzebujących z naszej parafii. Wydawanie produktów  w czwartek w tych samych godzinach.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź rano od g. 6.30, po południu od  g. 16.30. Msze święte o g. 7.00, 17.00 (dla dzieci i uczniów przygotowujących się  do sakramentu bierzmowania) i 18.30. Natomiast chorych nie odwiedzimy teraz w I piątek, lecz podczas misji parafialnych. Termin jest  podany w programie misji.

7. W sobotę o g. 9.00 w domu parafialnym spotkanie dla  chłopców chętnych do podjęcia służby przy ołtarzu Pańskim, natomiast o g. 11.00 spotkanie dla Oazy Dzieci Bożych. Zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej do udziału w oazowej formacji.

8. Jak zapowiadaliśmy w poprzednią niedzielę: gościmy dziś w parafii wolontariuszy Fundacji Bezcenni, która ratuje dzieci przed aborcją oraz wspiera kobiety w godnym przeżywaniu macierzyństwa. Rozprowadzają przed kościołem dziesiątki różańca wykonanie przez ich  Podopieczną oraz ulotki i zachęcają do podjęcia modlitwy różańcowej w intencji dzieci. Dobrowolna ofiara do puszek będzie wsparciem działalności Fundacji i zostanie przekazana na zakup wyprawek do porodu, pieluch, mleka i środków kosmetycznych dla Maluszków. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej wspólnocie misje święte. Poprowadzi je o. Ekspedyt Osiadacz, bernardyn. To jest szczególne wydarzenie, poprzez które pragniemy odnowić naszego ducha. Nie zmarnujmy tego czasu i Bożej łaski. Program misji dostępny jest na stronie internetowej parafii, w gablocie i na regale prasowym. Zabierzcie program do siebie, żeby był dostępny w każdym domu i zabierzcie dla sąsiadów. Powiedzcie im o misjach. Stańcie się również apostołami dla tych, którzy może się pogubili duchowo. Za tydzień nauki ogólne na wszystkich Mszach świętych w kościele i kaplicy przy Domu Księży Chorych.

10. Dziś w kościele MB Zycięskiej w Borku Fałęckim o g. 18.45 spektakl słowno-muzyczny „Dar i Tajemnica”. Wystąpią: Jerzy Zelnik, Mateusz Mijal i Wojciech Świętoński.

11. Intencje mszalne….   Prasa katolicka…

12. Karteczki na wypominki roczne i jednorazowe  można zabrać z regału na prasę  katolicką.

13. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację planowanych zadań. W minionym tygodniu w kopertach ofiarowano 4 130 zł., na konto wpłynęło 2 195  zł. Bóg zapłać za każdy dar serca.

14. Módlmy się za zmarłych parafian:                                                                                                                                                                                                                          ś. p. + Eugenia Piekus z ul. Stepowej. Żyła 92 lata.                                                                                                                                                                                                      ś. p. + Bolesław Kameczura z ul. Siarczanogórskiej. Żył 84 lata. Dobry, Jezu, a nasz Panie...

15. Wszystkim parafianom, gościom, jubilatom i solenizantom, szczególnie p. Teresie Stoń troszczącej się o czystość naszego kościoła składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji imienin, zdrowia oraz opieki  św. Teresy w codziennym życiu.  Wszystkim Szczęść Boże na kolejny tydzień.

 

INTENCJE MSZALNE OD 01-08.10.2023 r.

NIEDZIELA-01.10.2023

8. 00 –  o umiłowanie modlitwy różańcowej /int. od Żywego Różańca/

10.00 -  + Katarzyna, Tomasz Pasińscy, Franciszka, Piotr Ordys

12.00 -  + Emilia, Franciszek Dunaj, syn Wacław i wnuk Michał w kolejne rocznice śmierci

18.30 -  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze łaski oraz błog. Boże dla Jolanty i Roberta w 28 r. ślubu /int. od synów/

PONIEDZIAŁEK – 02.10.2023

7.00 – w intencji Parafian, dobrodziejów i ofiarodawców naszego kościoła z prośbą o błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

18.30  -  + Jerzy Wadowski /int. od kolegów i koleżanek ze Szkoły Podstawowej nr 43 w Swoszowicach/

WTOREK – 03.10.2023

7.00 – + Czesława i Bolesław Kameczura /int. od córki z rodziną/

18.30 –  + Jerzy Wadowski /int. od cioci Marii z rodziną/

ŚRODA – 04.10.2023

7.00 - + Eugenia Piekus /int. od rodziny Jędras/

18.30 – podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze łaski oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej Dla Marii i Stanisława w kolejną rocznicę ślubu/
 
CZWARTEK – 05.10.2023

7.00 – + Bolesław Kameczura /int. od rodzin Stachowiczów i Pióreckich/

18.30 - + Jerzy Wadowski /int. od kuzynki Krystyny z rodziną/

PIĄTEK – 06.10.2023

7.00 – + Bolesław Kameczura /int. od Aleksandra zakrystianina/

17.00 - + Jerzy Wadowski /int. od kolegów z NSZZ Solidarność  Philip Morris Polska/

18.30 –  + Janusz Rymar /int. od syna z rodziną/

SOBOTA – 07.10.2023

8.00 -  + Edward Wiącek

18.30 – + Tadeusz, Józefa żona Studziżba i zmarli rodzice

NIEDZIELA  – 08.10.2023 MISJE ŚWIĘTE

8. 00 – w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

10.00 -  + Tadeusz Miodek w 21 r. śm. oraz jego rodzice Paulina i Jan

12.00 -  o błog. Boże oraz opiekę Matki Bożej dla Lidii i Marii Gil, Stanisława Limanówki i ich rodziców

18.30 -  + Marianna Ząbczyńska, mąż Feliks i rodzice Piotr i Maria Dunal

Ks. Józef Palenica - proboszcz