1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w naszej wspólnocie misje święte. Poprowadzi je o. Ekspedyt Osiadacz, bernardyn. Witamy go bardzo serdecznie w naszej parafii  i wspieramy modlitwą, prosząc o moc Ducha Świętego, aby stał się narzędziem Bożej łaski i słowa. Misje są szczególnym wydarzeniem, poprzez które pragniemy odnowić naszego ducha. Nie zmarnujmy tego czasu. Program misji dostępny jest na stronie internetowej parafii, w gablocie i przy każdym wyjściu z kościoła. Zabierzcie program do siebie i dla sąsiadów. Powiedzcie im o misjach. Stańcie się również apostołami dla tych, którzy może się pogubili duchowo. Dzisiaj nauki ogólne na wszystkich Mszach świętych w kościele i kaplicy przy Domu Księży Chorych. Codziennie rozpoczynamy dzień misyjny śpiewem godzinek przed Mszą świętą o g. 8.00, o g. 18.00 różaniec przed Mszą świętą o g. 18.30 i na zakończenie dnia o g. 21.00 Apel jasnogórski. Do środy można zgłosić chorych, abyśmy mogli ich odwiedzić z sakramentami świętymi podczas misji. Chorych odwiedzanych na I piątek nie trzeba zgłaszać. W czwartek jest dzień dla chorych. Najpierw w kościele od g. 9.30 spowiedź chorych, a o g. 10.00 Msza święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Zatroszczmy się aby ci, którzy pragną pomodlić się w kościele mogli zostać podwiezieni dzięki bliskim czy znajomym. Od g. 11.30 odwiedzimy chorych w domach. Piątek jest dniem spowiedzi. Jest to również czas modlitwy osobistej przed Najświętszym Sakramentem. Zaplanujmy czas na modlitwę i sakrament pokuty. W sobotę dzień Rodziny. W programie są Msze święte z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich oraz o g. 11.00 Msza święta dla rodziców z małymi dziećmi i dla matek w stanie błogosławionym. W przyszłą niedzielę zakończenie misji o g. 12.00 z procesją do krzyża przy naszym kościele. Jak widzimy mamy wiele możliwości, aby z daru misji skorzystać. To zależy tylko od naszej dobrej woli. Pamiętajmy, że misje są raz na dziesięć lat. U nas czas pandemii ten czas nieco wydłużył. Ofiary na tacę z przyszłej  niedzieli przeznaczone będą dla o. Ekspedyta.

2. W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy;

Poniedziałek- wsp.  bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

Piątek – wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana

3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy przed różańcem o g. 17.30

4. W czwartek  o g. 18.00 zapraszamy na różaniec wszystkie dzieci. W piątek różaniec fatimski.

4. W przyszłą niedzielę będziemy również przeżywać XXIII Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – Cywilizacja Życia. Z tej okazji  przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło  Nowego Tysiąclecia”

5. W zakrystii lub kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe.

6. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację planowanych zadań. W minionym tygodniu w kopertach złożono 1 250 zł. + 494 zł. z tacy pogrzebowej, na konto wpłynęło 1 920 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca oraz produkty żywnościowe przekazane potrzebującym z naszej parafii.

7. Intencje mszalne….   Prasa katolicka…

8. Wszystkim życzymy  błogosławieństwa Bożego na  każdy dzień nowego tygodnia. Szczególne życzenia kierujemy też do wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Szczęść Boże.

 

INTENCJE MSZALNE OD 08-15.10.2023 r.

NIEDZIELA-08.10.2023 MISJE ŚWIĘTE

8. 00 – w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

10.00 -  + Tadeusz Miodek w 21 r. śm. oraz jego rodzice Paulina i Jan

12.00 -  o błog. Boże oraz opiekę Matki Bożej dla Lidii i Marii Gil, Stanisława Limanówki i ich rodziców

18.30 -  + Marianna Ząbczyńska, mąż Feliks i rodzice Piotr i Maria Dunal

PONIEDZIAŁEK – 09.10.2023 MISJE ŚWIĘTE

8.00 – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze i błog. Opatrzności Bożej oraz opiekę Matki Bożej dla Juliana Taisa

18.30  -  1/ + Stefania Kozioł w 11 r. śm.

2/ + Bolesław Kameczura /int. od sąsiadów z ul. Siarczanogórskiej/

WTOREK – 10.10.2023 MISJE ŚWIĘTE

8.00 – + Eugenia Piekus /int. od Wiesławy i Marka Steinhof z rodziną/

18.30 –  1/ dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Haliny i Krzysztofa Chowaniec w 40 r. ślubu

2/  + Bolesław Kameczura /int. od rodziny Ślęczków, Gawłów i Wojaczyńskich/

ŚRODA – 11.10.2023 MISJE ŚWIĘTE

8.00 – + Eugenia Piekus /int. od pracowników firmy Viverto/

ok. 10.30 - szkolna

ok. 11.30 - szkolna

18.30 – + Stanisława Korta w 10 r. śm.
 
CZWARTEK – 12.10.2023 MISJE ŚWIĘTE

8.00 – + Helena Bogucka w kolejną rocznicę śmierci, mąż Władysław i córki Barbara i Ewa

10.00 – w intencji chorych

18.30 - + Janusz Rymar /int. od rodziny Rudolfów/

PIĄTEK – 13.10.2023 MISJE ŚWIĘTE

8.00 – + Bolesław Kameczura /int. od Koła Emerytów i Rencistów nr 18 Swoszowice/

18.30 – 1/ za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych

2/ + Eugenia Piekus /int. od pracowników firmy HEBAN/

SOBOTA – 14.10.2023 MISJE ŚWIĘTE

8.00 – + Tadeusz Krynicki /int. od Marii i Janusza Cichoniów/

11.00 - w intencji Ojczyzny

18.30 – + Edward i Otylia i ich rodzice

NIEDZIELA  – 15.10.2023 MISJE ŚWIĘTE

8. 00 – + Stanisław Borkowski w 2 r. śm.

10.00 -  + Maria i  Tadeusz Ciesielscy

12.00 -  w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

18.30 -  + Bogusław Kaczmarczyk, Jerzy Martysiuk

Ks. Józef Palenica - proboszcz