1. Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Zapraszamy do  udziału w Roratach, które będą odprawiane codziennie od poniedziałku do soboty   o g. 6.45. W adwentowym przygotowaniu podejmiemy rozważania pt.  Franciszkowy plac budowy.  Dzieci  otrzymywać będą obrazki i słodkie niespodzianki. Jeżeli ktoś może je ofiarować, to prosimy o słodycze dla dzieci. Także we wtorek, środę i piątek po Roratach zapraszamy dzieci do domu parafialnego na kakao i coś słodkiego przed szkołą.

2. W dzisiejszą niedzielę po Mszy świętej o g. 8.00 zmianka Żywego Różańca.  W czasie Mszy świętej o g. 12.00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. Również dzisiaj  na zakończenie każdej Mszy świętej błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Ofiary z opłatków i kalendarzy parafialnych przeznaczone są na kolejne zadania budowlane w naszym kościele.  Można nabyć kartki świąteczne, a także  świece wigilijne; małe - 10 zł., duże -15 zł., z których ofiary przekażemy  do „Caritas” na pomoc dzieciom.

3. W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy;

Środa – wsp. św. Mikołaja, biskupa

Czwartek – wsp.  św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

 Piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

4. W poniedziałek o g. 19.30 w domu parafialnym spotkanie Braci Rycerzy Kolumba.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę  po Mszy świętej wieczornej. W tym dniu od  g. 17.00-18.00  zbiórka produktów żywnościowych dla potrzebujących z naszej parafii, wydawanie produktów w czwartek w tych samych godzinach.

6. W czwartek  o g. 18.00  godzina święta. Również w czwartek o g. 17.00 w kościele spotkanie dla uczniów klas VIII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania, natomiast o g. 19.15 w domu parafialnym spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy do pogłębienia znajomości Księgi Życia.

7. W piątek z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP od g. 12.00-13.00 godzina łaski. W naszym kościele będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej modlitwy. O g. 18.00 różaniec, a następnie Msza święta w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Z racji  uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Jeszcze do wtorku można wesprzeć św. Mikołaja składając podarunki dla dzieci do wystawionego pojemnika za ławkami.

9. Intencje mszalne….  Prasa katolicka…

10. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę  utrzymanie kościoła oraz realizację planowanych zadań. W minionym tygodniu na budowę w kopertach złożono 600 zł., na konto wpłynęło 4 370 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca.

11. Miejski Komisarz Wyborczy informuje, że w niedzielę 10 grudnia 2023 r. odbędą się Wybory do Rad Dzielnic. W tym dniu mieszkańcy Krakowa wybiorą swoich radnych w 18 Dzielnicach Miasta Krakowa. Lokale wyborcze otwarte będą od g. 7.00-21.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych wyborach. Biorąc w nich udział mieszkańcy naszego miasta będą mieli wpływ na swoje najbliższe otoczenie. Zdecydują poprzez swoich przedstawicieli w Radach Dzielnic o losach szkól, przedszkoli, o stanie chodników i dróg oraz miejscach wypoczynku i rekreacji.

12. Módlmy się za zmarłą parafiankę:

Ś. p. + Leona Wójcik z ul. Sawiczewskich – żyła 95 lat. Dobry Jezu, a nasz Panie …. 

13. Wszystkim parafianom, gościom, solenizantom oraz jubilatom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Opatrzności Bożej, a dzieciom radosnego spotkania ze św. Mikołajem. Szczęść Boże.

     

INTENCJE MSZALNE OD 03-10.12.2023 r.

NIEDZIELA-03.12.2023

8. 00 – o zgodę i pojednanie w zwaśnionych rodzinach /int. od Żywego Różańca/

10.00 -  + Marian i Janina Dziekan

12.00 -  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej z okazji kolejnej rocznicy urodzin dla Bogu wiadomej osoby

18.30 -   w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

PONIEDZIAŁEK – 04.12.2023

6.45 –  + Mieczysława Czort /int. od sąsiadów Haliny i Tomasza Jurek z rodziną/

18.30  - + Maria Górska /int. od pracowników Przychodni w Swoszowicach/

WTOREK – 05.12.2023

6.45 – + Mieczysława Czort /int. od sąsiadki Renaty Kruszyna z dziećmi/

18.30 –  + Stanisława i Zdzisław Goldman

ŚRODA – 06.12.2023

6.45 –  + Mieczysława Czort  /int. od pracowników Samorządowego Przedszkola nr 9 w Krakowie/

18.30 –  + Helena i Michał Sołtys

CZWARTEK – 07.12.2023

6.45 – + Bolesław Hazior, córka Grażyna

18.30 - podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz  błog. Opatrzności Bożej dla Jakuba z okazji 18 r. urodzin

PIĄTEK – 08.12.2023

6.45 – + Maria Lewandowska i zmarli z rodziny

18.30 – ++ zmarli poleceni w wypominkach rocznych

SOBOTA – 09.12.2023

6.45 – + Józef i Anna Łukasik, ich synowie Wiesław i Józef, synowe Halina i Janina, wnuk Tomasz

18.30 – + Małgorzata Gawlik w 8 r. śm.

NIEDZIELA  – 10.12.2023

8. 00 – + Janina i Ludwik  Marek

10.00 -  + Zofia i Jerzy Batko w kolejne rocznice śmierci

12.00 -  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej z okazji kolejnej rocznicy urodzin dla Aleksandra z okazji imienin

18.30 -   w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

Ks. Józef Palenica - proboszcz