1. Druga niedziela Adwentu jest dniem modlitwy i solidarności z Kościołem na Wschodzie. Część ofiar ze składki przeznaczymy na ten cel. Zarówno dzieci jak i dorosłych zapraszamy do udziału w Roratach. Odprawiamy je od poniedziałku do soboty o g. 6.45. We wtorek, środę i piątek po Roratach zapraszamy dzieci do domu parafialnego na kakao i coś słodkiego.

2. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Nie odkładajmy jej na ostanie dni i godziny przed Świętami. W naszym kościele spowiadamy codziennie przed Mszą świętą od g. 6.15- 6.40 i 18.00-18.25.

3. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

Wtorek – wsp. Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

Środa – wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Czwartek – wsp. św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

4. W poniedziałek o g. 17.00 w kościele spotkanie dla uczniów kl. VII SP w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Również w tym dniu o g. 19.30 w domu parafialnym otwarte spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Tematem spotkania będzie: Wyjaśnienie zagadki miejsca chrztu Mieszka I w świetle nowych odkryć. Spotkanie poprowadzi prof. Józef Mitka. Zapraszamy do udziału.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  w środę po Mszy świętej wieczornej. W tym dniu o g. 19.20 w kościele pouczenie chrzcielne dla rodziców.

6. W piątek Msza święta wieczorna w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego połączona z nabożeństwem.

7. Na stoliku pod chórem  można nabyć opłatki wraz z kalendarzem parafialnym, świece  „Caritas” oraz kartki świąteczne. Oaza oferuje pachnące sianko, a złożone ofiary zostaną przeznaczone na duszpasterstwo dzieci i młodzieży w naszej parafii. Wesprzyjmy ich działania podejmowane w parafii.

8. Do chorych z komunią świętą udamy się w piątek przed Świętami. Prosimy o zgłoszenie ich do środy 20 grudnia włącznie. Chorych, odwiedzanych w I piątek nie trzeba zgłaszać.

9. Zapraszamy do podzielenia się z potrzebującymi. Można to  uczynić do przyszłego wtorku włącznie, przekazując dary żywnościowe do wystawionego pojemnika w kościele za ławkami. Przygotowujemy 30 paczek  na Święta, które będą rozwiezione osobiście do potrzebujących w środę.

10. W przyszłą niedzielę  17 grudnia o g. 17.00 schola dorosłych zaśpiewa Akatyst ku czci Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

11. Jeżeli ktoś dysponuje dwiema choinkami i chciałby je ofiarować na dekorację przed wejście główne do naszego kościoła to prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii. Dekoracje świąteczne wykonamy w środę następnego tygodnia. Prosimy o pomoc wszystkich chętnych.

12. Intencje mszalne….   Prasa katolicka …

13. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie kościoła oraz realizację planowanych zadań. W minionym tygodniu na budowę w kopertach  złożono 550 zł. +  387 zł. i 80 USD z tacy pogrzebowej, na konto wpłynęło 5 680 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdy dar serca, także za produkty przekazane potrzebującym, a św. Mikołaj dziękuje za okazane mu wsparcie by mógł obdarować jak najwięcej dzieci z naszej parafii.

14. W piątek został poświęcony nowy krzyż umieszczony obok ołtarza. Bardzo dziękujemy prof. Józefowi Murzynowi za projekt i wykonanie go, a Bogu wiadomej rodzinie za jego ufundowanie. Bóg zapłać.

15. Ks. Prał. Ryszard Luber, dyrektor Domu Księży Chorych poszukuje pracownika do opieki na chorymi. Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się bezpośrednio do Księdza Dyrektora.

16. Parafianom, gościom, jubilatom i solenizantom, szczególnie  Panu Aleksandrowi Sterance, zakrystianinowi z okazji imienin składamy najserdeczniejsze życzenia; zdrowia, opieki Opatrzności Bożej na każdy dzień, potrzebnych łask w życiu osobistym i rodzinnym oraz radości z oddanej służby Bogu i naszej wspólnocie parafialnej. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień adwentowego przygotowania do  Świąt Bożego  Narodzenia. Szczęść Boże.

 

INTENCJE MSZALNE OD 10-17.12.2023 r.

NIEDZIELA-10.12.2023

 8. 00 – + Janina i Ludwik  Marek

10.00 -  + Zofia i Jerzy Batko w kolejne rocznice śmierci

12.00 -  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej z okazji kolejnej rocznicy urodzin dla Aleksandra z okazji imienin

18.30 -   w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

PONIEDZIAŁEK – 11.12.2023

6.45 –  + Mieczysława Czort /int. od Elżbiety i Stanisława Knet/

18.30  - podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Marty Kalisz z okazji 18 rocznicy urodzin

WTOREK – 12.12.2023

6.45 – + Mieczysława Czort /int. od chrześnicy Magdaleny z rodziną/

18.30 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Ewy z okazji 42 rocznicy urodzin

ŚRODA – 13.12.2023

6.45 –  + Mieczysława Czort  /int. od Marii Czort z rodziną/

18.30 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Krystyny Urbanik z okazji 80 rocznicy urodzin
 
CZWARTEK – 14.12.2023

6.45 – + Mieczysława Czort /int. od Barbary i Krzysztofa Krasoń z Porąbki/

18.30 - + Mieczysława Górecka /int. od bratowej Beaty/

PIĄTEK – 15.12.2023

6.45 – + Maciej Telega w 4 r. śm.

18.30 – w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego

SOBOTA – 16.12.2023

6.45 – + Maria i Aleksander Szarniccy i ich syn Adam

18.30 – + Rozalia Borkowska w 32 r. śm.

NIEDZIELA  – 17.12.2023

8. 00 – + Franciszek Gizicki, Maria Gizicka, Maria Gąsiorowska

10.00 -  + Zofia Kurkowska w 2 r. śm.

12.00 -  w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

18.30 -   podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Władysławy Kramarczyk z okazji 90 rocznicy urodzin

Ks. Józef Palenica - proboszcz