1. Przeżywamy ostatnią niedzielę Adwentu, a zarazem Wigilię Bożego Narodzenia. Dzisiaj Msze święte tylko o g. 8.00, 10.00 i 12.00.  Możliwość spowiedzi przed każdą Mszą świętą, ale tylko do g. 12.00. Zachęcamy do podjęcia postu oraz do zachowaniu tradycji Wieczerzy Wigilijnej ze wspólną, rodzinną modlitwą, czytaniem fragmentu Ewangelii, dzieleniem się opłatkiem, składaniem życzeń oraz śpiewem kolęd.  Dzisiaj nie ma Mszy świętej o g. 18.30.

2. Boże Narodzenie rozpoczniemy Pasterką o g. 24.00. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia SOS.  Msze święte przez dwa dni Świąt Bożego Narodzenia o g. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.30.

3. We wtorek święto św. Szczepana, męczennika. Składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II  w Krakowie. O g. 12.00 Msza święta chrzcielna.

4. W środę święto św. Jana, apostoła i Ewangelisty. Podczas Mszy świętych rano i wieczorem obrzęd błogosławienia wina.

5. W czwartek święto Świętych Młodzianków. Msza święta wieczorna w intencji osób podejmujących w naszej parafii Dzieło Duchowej Adopcji.

6. Przyszła niedziela jest ostatnim dniem roku kalendarzowego. Będziemy ją obchodzić jako Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W przyszłą niedzielę Msze święte o g. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00. O g. 15.30 nieszpory na zakończenie roku. Nie ma Mszy świętej o g. 18.30.

7. Na stoliku adwentowym można nabyć opłatki z kalendarzem parafialnym na przyszły rok, książkę z zapisem nutowym pastorałek, natomiast Oaza oferuje pachnące  sianko, a przekazane ofiary przeznaczone są na duszpasterstwo dzieci i młodzieży w naszej parafii.

8. Pragniemy bardzo podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się tegoroczne Roraty i pomogli przygotować dzieciom kakao i drożdżówki. Szczególne podziękowania wypowiadamy wobec Braci Rycerzy Kolumba i Cukierni Cora, za ufundowanie dzieciom drożdżówek, a także wszystkim, którzy przekazali dzieciom słodycze w czasie Rorat i na ich zakończenie.

9. Pragniemy również wyrazić wdzięczność dla wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie świątecznej dekoracji naszego kościoła. Rodzinie Państwa Cichoniów przy szczególnym zaangażowaniu p. Bartłomieja z synami i  przygotowanie szopki z kolejnymi, ruchomymi elementami. Wobec p. Mariusza Piergi za ofiarowanie choinek, a także Bogu wiadomej osobie za zaangażowanie w naprawę przejazdu na parkingu przy kościele. Dziękujemy za ofiarowane  produkty, żywnościowe dzięki którym przekazaliśmy 30 paczek dla rodzin, osób samotnych i potrzebujących. Bóg zapłać.

10. Stowarzyszenie Rodzin katolickich przygotowało na choince pod chórem ozdoby z numerkami. Jest w nich prośba o pomoc dla potrzebujących z naszej parafii. Jeżeli ktoś pragnie włączyć się w to dzieło to prosimy o zabranie ozdoby. W środku jest szczegółowa informacja dotycząca dalszego działania.

11. Przypominamy, że wizyta duszpasterska zwana kolędą w  roku 2023/2024 w naszej parafii będzie realizowana w tradycyjnej formie, rozumianej jako odwiedziny w Waszych domach. Szczegółowy plan kolędy wywieszony jest w gablocie, a także dostępny jest  na stronie internetowej parafii w zakładce Plan kolędy. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy zaraz po Świętach w środę. W najbliższym tygodniu będą to mieszkańcy ul. Sawiczewskich, Srzednickiego, Borowinowej – część, Pytlasińskiego, Muszyńskiego, Sanatoryjna, Podhalnie, Moczydło, Perłowej i Myślenickiej - część.  Prosimy o zapoznanie się z planem kolędy.

12. Dziękujemy za wszystkie ofiary  na utrzymanie kościoła  i realizację  kolejnych zadań.  W minionym tygodniu na budowę w kopertach  złożono  1 050 zł.,  na konto wpłynęło 3 205 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca.

13. Intencje mszalne … Prasa katolicka… Na regale prasowym mamy najnowszy numer Echa naszej swoszowickiej parafii w cenie 10 zł. Można złożyć większą ofiarę na dalszy rozwój pisma.

14. Parafianom oraz gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień i pełnego miłości wśród najbliższych przeżywania Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Szczęść Boże.

 

INTENCJE MSZALNE OD 24-31.12.2023 r.

NIEDZIELA-24.12.2023 – WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA

8. 00 – + Krystyna Żuchowska – Zając w 3 r. śm.

10.00 -  + Karolina i Władysław Banaś, Anna i Michał Ślęczka

12.00 -  w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

PASTERKA

24.00-    1/  w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

2/ + Anna i Władysław Szczepaniec, synowa Elżbieta, zięć Tadeusz Wilgocki i jego rodzice

PONIEDZIAŁEK – 25.12.2023 –UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO  NARODZENIENIA 

8.00 –  + Maria i Franciszek Wilk

10.00- + Adam Urbanik

12.00 - + Otylia, Edward, Aniela i Jan

18.30  - podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Haliny i Edwarda w 50 r. ślubu

WTOREK – 26.12.2023 – ŚWIETO ŚW. SZCZEPANA

8.00 – + Włodzimierz Waligóra w 9 r. śm.

10.00 - podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla  Marty i Pawła Nosal z okazji 25  rocznicy ślubu

12.00 - w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac i dziecka przyjmującego chrzest święty

18.30 –  + Marek Kozakiewicz

ŚRODA – 27.12.2023- ŚWIĘTO ŚW. JANA APOSTOŁA I EWANGELISTY

7.00 –  + Mieczysława Czort  /int. od  Anny, Małgorzaty, Magdaleny i Krzysztofa/

18.30 –  + Stefania Tais, syn Jerzy i zmarli z rodziny
 
CZWARTEK – 28.12.2023

7.00 – + Mieczysława Czort /int. od Magdaleny i Dariusza Przetockich/

18.30 – w intencji osób podejmujących w naszej parafii Dzieło Duchowej Adopcji

PIĄTEK – 29.12.2023

7.00 – 1/ podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla  Bogu wiadomej rodziny

2/ + Mieczysława Czort /int. od rodziny Żołędziowskich/

18.30 – rez. Z

SOBOTA – 30.12.2023

8.00 – podziękowanie za otrzymane łaski i błogosławieństwo Boże w Bogu widomej rodzinie

18.30 – + rez. Z

NIEDZIELA  – 31.12.2023 – NIEDZIELA ŚW. RODZINY

8. 00 – + Michał Skoczylas /int. od siostry/

10.00 -  + Stanisław Prusak

12.00 -  w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

15.30 - Nieszpory

16.00 – 1/  podziękowanie za otrzymane łaski w mijającym roku 2023

2/ podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla  Bogu wiadomej rodziny

Ks. Józef Palenica - proboszcz