1. W dniu dzisiejszym modlitwami i materialnie na tacę wspieramy UPJPII. 

2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomagali w przeżywaniu uroczystości Wielkiego Tygodnia i Zmartwychwstania Pańskiego. Bardzo dziękuję  Ks. Marcinowi za wszelką pomoc i troskę o duchowy oraz liturgiczny wymiar tych szczególnych dni. Wyrazy wdzięczności wypowiadamy wobec Pana Bartłomieja z synem Dominikiem i Pana Janusza Cichoniów oraz pozostałych parafian, którzy włączyli się i pomogli w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa. Braciom z  Zakonu Rycerzy Kolumba dziękujemy za podjęcie straży przy Grobie Pana Jezusa. Bóg zapłać Panu Grzegorzowi - organiście wraz ze scholą dorosłych, chórowi „Millennium”, oraz chórowi rodzinnemu z  Panem Lucjanem – dyrygentem za  dbałość  o  nasz śpiew,  Panu kościelnemu  Aleksandrowi za przygotowanie naszego kościoła i gorliwe czuwanie w świątyni, abyśmy mogli w skupieniu przeżywać czas modlitwy. Słowa wdzięczności wypowiadamy wobec Stowarzyszenia Rodzin Katolickich za dar podejmowanej modlitwy. Nasze podziękowanie wyrażamy wobec Służby Liturgicznej Ołtarza, ministrantów i lektorów, oazy młodzieżowej oraz wszystkich, którzy angażowali się w liturgię przez śpiew, czytanie lekcji, asysty oraz prowadzenie adoracji. Dziękujemy Pani Marcie i Pani Agacie za dekorację i układanie kwiatów w Ciemnicy i przy ołtarzu, a Pani Teresie za troskę o czystość kościoła. Słowa podziękowania kierujemy do wiernych składających ofiary pieniężne w czasie Wielkiego Postu stając się w ten sposób współfundatorami kwiatów na Triduum Paschalne i Święta. Bóg zapłać Zespołowi Charytatywnemu i tym, którzy przekazali dary, abyśmy mogli przygotować i dostarczyć rodzinom 30 paczek na Święta.

3. W ciągu tygodnia obchodzimy Oktawę Wielkanocy. Nowenna do Miłosierdzia Bożego na  zakończenie Mszy świętych porannych.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy świętej wieczornej.

5. W środę rozpoczyna się bezpośrednie przygotowanie uczniów kl. VIII SP do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. W czwartek o g. 18.00 godzina święta z modlitwą o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź rano od g. 6.30 i po południu od  g. 16.30. Msze święte o g. 7.00, 17.00 i 18.30. Odwiedziny u chorych od g. 8.30.  Z racji oktawy Wielkanocy  w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo  I - sobotnie. Nabożeństwo z modlitwą różańcową rozpoczyna się o g. 20.00, zakończenie ok. 21.00 Apelem Jasnogórskim.

9. W najbliższą niedzielę po Mszy świętej o g. 8.00 zmianka Żywego Różańca. Jest to także niedziela  Święta Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości w sanktuarium w Łagiewnikach.

10. W naszej Archidiecezji w dniach od 6-13 kwietnia odbywać się będzie peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Od 6-7 będzie miała miejsce w sanktuarium Bożego Miłosierdzia a Łagiewnikach, a od 12-13 w sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach. Skorzystajmy z tego daru łaski i bliskości relikwii, aby wobec nich upraszać potrzebne łaski dla swoich rodzin.

11. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przygotowało wielkanocne ozdoby. Znajdują się pod chórem i jest w nich prośba  o pomoc dla rodzin potrzebujących z naszej parafii. Zapraszamy do włączenia się w to dzieło.

12. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła i realizację wykonanych zadań. W ostatnim tygodniu na budowę w kopertach złożono 3 840 zł. + 347 zł. z tacy pogrzebowej, na konto wpłynęło 7 390 zł.  Bóg zapłać za każdy dar serca. Polecamy modlitwie parafian i gości dalsze prace przy realizacji dachu docelowego na kościele.

13. Módlmy się za zmarłego, pochodzącego z naszej parafii:

+ Marek Klecha – żył 55 lat. Dobry Jezu, a nasz Panie…

14. Na dalsze, radosne przeżywanie Świąt Wielkanocnych niech Pan Bóg błogosławi.

 

INTENCJE MSZALNE OD 31.03-07.04.2024 r.

NIEDZIELA – 31.03.2024 – ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

6. 00 –  1/ w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych

2/ + Otylia, Edward, Henryk, Aniela i Jan

10.00 –  + Józef Podgórny z rodzicami

12.00 - + Danuta Kapica /int. od Lesława i Ireny Kapica/

18.30 – dziękczynna za Piotrka Sobeckiego z prośbą o zdrowie, opiekę Bożą i dalsze łaski

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 01.04.2024

8.00 -   + Stefania Tyszler w 20 r. śm. i Jan Tyszler w 3 r. śm.

10.00 – + Jan Podgórny w 4 r. śm.

12.00 - w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych

18.30 -  + Irena i Zbigniew Oprzędkiewicz

WTOREK   – 02.04.2024

7.00 –  + Janina Dworska /int. od Czesławy Jonak z Limanowej/

18.30 –  + Maria i Aleksander Okroj

ŚRODA  – 03.04.2024

7.00 -  + Władysław Widłak /int. od koleżanek ze sklepu przy ul. Bujaka/

18.30 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Bogumiły Książek z okazji 75 r. urodzin
 
CZWARTEK – 04.04.2024

7.00 - + Janina Dworska /int. od Małgorzaty, Roberta Jonak wraz z rodziną z Limanowej/

18.30 – + Jan Szczerbaniuk w 21 r. śm.

PIĄTEK – 05.04.2024

7.00 - + Michał Żurek

17.00 - + Janina Dworska /int. od sąsiadów Dziubków/

18.30 –  + Danuta i Marek Szczepańscy

SOBOTA – 06.04.2024

8.00 - + Janina Dworska /int. od sąsiadów z ul. Wypoczynkowej/

18.30 –  + Tadeusz Wilgocki w 9 r. śm. oraz jego rodzice i teściowie

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA – 07.04.2024

8. 00 –  o łaskę miłosierdzia Bożego dla nas i naszych rodzin /int. od Żywego Różańca/

10.00 –  + Bolesław Rakoczy w 3 r. śm.

12.00 - + Julia Miodek w 3 r. śm. i jej rodzice Józef i Katarzyna

18.30 – w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

Ks. Józef Palenica - proboszcz