1. Światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasze myśli kierujemy ku Chrystusowi, Dobremu Pasterzowi wypraszając nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej, także z naszej parafii.

2. W dzisiejszą niedzielę o g. 12.00  Msza święta z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz ich rodziców i chrzestnych.

3. W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy:

Wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

Czwartek –święto św. Marka, ewangelisty

4. W poniedziałek o g. 17.00 w domu parafialnym spotkanie dla uczniów klas VII SP w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania, natomiast g. 19.30 również w domu parafialnym spotkanie dla Braci Rycerzy Kolumba. W poniedziałek kancelaria parafialna czynna tylko od g. 16.30-17.00

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej.

6. W piątek o g. 18.00 nabożeństwo, a następnie Msza święta w intencjach zbiorowych polecanych Opatrzności Bożej.

7. Pragniemy już dzisiaj zapowiedzieć, że 3 maja /w przyszły piątek/ ok.  g. 9. 00 w naszej parafii zatrzyma się na 1 godzinę Piesza Pielgrzymka z Bielska-Białej do Łagiewnik. Będzie to ok. 800 osób. Jeżeli ktoś może przygotować dla pielgrzymów napoje lub np. ciasto to bardzo o to prosimy. Szczegóły zastaną podane w przyszłą niedzielę.

8. Jeszcze w tym tygodniu można zapisać się do udziału w beatyfikacji ks. Michała Rapacza i zakończeniu Kongresu Eucharystycznego. To wydarzenie będzie miało miejsce w Łagiewnikach 15 czerwca w sobotę. Zapisy są niezbędne, żeby organizatorzy mogli przygotować się do tego wydarzenia. Bardzo prosimy o zapisanie się, gdyż po 28 kwietnia nie będzie to już możliwe w parafii.

9. Intencje mszalne… Prasa katolicka… Na regale prasowym są darmowe broszurki Jestem z Wami, krótkie rozważania o Eucharystii. Bardzo prosimy o ich zabieranie i czytanie.

10. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła  oraz realizację planowanych zadań. W ostatnim tygodniu w kopertach na budowę złożono 5 850 zł. + 526 zł. z tacy pogrzebowej, a na konto wpłynęło 1 955 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca. Trwają prace przy realizacji dachu docelowego. Po wykonaniu uzupełniającego ocieplenia i pełnego deskowania przyszedł czas na montaż blachy aluminiowej na rąbek stojący. Polecamy te prace modlitwie parafian i gości.

11.Módlmy się za zmarłą parafiankę: 

ś. p. + Marta Bełtowska z ul. Myślenickiej - żyła 71 lat. Jej pogrzeb w środę o g. 13.00 na Cmentarzu Salwatorskim. Dobry Jezu, a nasz Panie...

12. Wszystkim parafianom, gościom oraz solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

 

INTENCJE MSZALNE OD 21-28.04.2024 r.

NIEDZIELA - 21.04.2024

8. 00 –  + Jerzy Tomczyk w 8 r. śm. i Danuta Tomczyk

10.00 –  + Czesława i Bolesław Kameczura w 3 r. śm. oraz rodzice i syn Piotr

12.00 - w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac oraz dziecka przyjmującego chrzest święty

18.30 – + Władysław Góra

PONIEDZIAŁEK  – 22.04.2024

7.00 -   + Kazimierz Książek /int. od Magdaleny i Adriana Rozpędowskich/

18.00 – + Janina Dworska /int. od Krzysztofa z rodziną/

WTOREK   – 23.04.2024

7.00 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze łaski oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Bogu wiadomych małżonków w 52 r. ślubu

18.30 –  + Grażyna Staśko, Maria i Józef Gorzkowscy dziadkowie

ŚRODA  – 24.04.2024

7.00 -  + Władysław Widłak /int. od rodziny Górów z Grabówek/

18.30 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze łaski oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Gabrieli i Wojciecha w 20 r.  ślubu oraz całej rodziny
 
CZWARTEK – 25.04.2024

7.00 - + Stefania i Wojciech Frączek

18.30 – + Władysław Widłak

PIĄTEK – 26.04.2024

7.00 – w dniu imienin dla Marzeny Chorzepy o zdrowie, błog. Boże, opiekę Matki Bożej oraz pomyślne zdanie matury Julii i wybranie dobrego kierunku studiów oraz prowadzenie Ducha Świętego w ważnych wyborach życiowych / int. od Przyjaciół ze Swoszowic/

18.30 –  w intencjach zbiorowych polecanych Opatrzności Bożej

* o pokój na świecie

* w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii i budowy kościoła

* o potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny

SOBOTA – 27.04.2024

8.00 - + Władysław Widłak /int. od właścicieli i pracowników firmy Malec/

18.30 –  + Danuta Bednarz, Stanisław Bednarza, Teresa Ryńczak

NIEDZIELA – 28.04.2024

8. 00 –  + Maria, Stanisław i Tadeusz Długopolscy

10.00 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze łaski oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Joanny  i Łukasza Kuś  w 10 r.  ślubu oraz ich dzieci

12.00 - podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze łaski oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Dagmary i Sebastiana Długopolskich  w 16 r.  ślubu oraz dzieci Małgorzaty i Stanisława w kolejne rocznice urodzin

18.30 – podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze łaski oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Alicji i Mariana w 50 r. ślubu

Ks. Józef Palenica - proboszcz