1. W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy:

Poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki  Europy

Środa – wsp. św. Józefa, rzemieślnika

Czwartek – wsp. św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

Piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

Sobota – wsp. św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa

2. W środę Msze święte o g. 8.00 i 18.30.W tym dniu rozpoczną się nabożeństwa majowe.  Będziemy je celebrować  codziennie o g. 18.00. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa majowego. W środę kancelaria parafialna nieczynna. W tym dniu od g. 17.00-18.00 zbiórka produktów żywnościowych dla potrzebujących z naszej parafii. Wydawanie produktów w czwartek w tych samych godzinach. 

3. W czwartek godzina święta w ramach nabożeństwa majowego.

4. W piątek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy świętych odnowienie ślubów jasnogórskich. Jest to także I piątek miesiąca. Spowiedź przed każdą Mszą świętą. W tym dniu odwiedziny chorych od g. 15.30 przy ul. Moszyńskiego, Krzyżanowskiego, Borowinowej, Rabczańskiej, Babiego Lata, Kąpielowej, Szybisko i Truskawieckiej.  Natomiast w sobotę od g. 10.00 kapłan przyjdzie do chorych przy ul. Myślenickiej, Sawiczewskich, Siarczanogórskiej, Morozewicza, Stawisko i Merkuriusza Polskiego. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W najbliższy piątek 3 maja, między g. 9. 00-10.00  w naszej parafii zatrzyma się na 1 godzinę Piesza Pielgrzymka z Bielska-Białej do Łagiewnik. Będzie to ok. 800 osób. Jeżeli ktoś może przygotować dla pielgrzymów napoje lub np. ciasto  to bardzo o to prosimy. Napoje można przynosić już w najbliższym tygodniu w godzinach urzędowania kancelarii od g.16.30-17.30, a ciasto w czwartek od g. 16.30-17.30  i piątek ale już tylko rano do g. 9.00.

6. W sobotę zapraszamy na kolejne  nabożeństwo I sobotnie. Rozpoczęcie nabożeństwa o g. 20.00. Zakończenie ok. g. 21.00 Apelem Jasnogórskim.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o g. 8.00 zmianka Żywego Różańca. Natomiast od przyszłej niedzieli przez cały maj po Mszy świętej ok. g. 13.00-18.00 będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Niech trwający czas Kongresu Eucharystycznego będzie sposobnością osobistej modlitwy wobec Chrystusa obecnego pośród nas . Wykorzystajmy ten czas owocnie.

8. W przyszłą niedzielę 5 maja przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na leczenie trzech dziewczynek z naszej parafii. Róża, Zosia i Łucja - trzy siostry, na co dzień pogodne, uśmiechnięte, lubią chodzić do przedszkola i najmłodsza do żłobka. Natomiast w nocy zaczyna się ich największa walka - z epilepsja i napadami skumulowanymi podczas snu. Dodatkowo borykają się z zaburzeniami oddychania oraz opóźnionym rozwojem mowy. Rodzice szukają przyczyny, najskuteczniejszych sposobów leczenia, czuwają co noc nad bezpieczeństwem córek. U dziewczynek wskazane jest wykonanie pełnych, rozszerzonych badań genetycznych - DNA oraz dla ich bezpieczeństwa zakup sprzętu który będzie mógł na bieżąco monitorować je podczas snu. Finansowo jest to duży koszt (48 tysięcy) a jak wiadomo u dzieci liczy się przede wszystkim czas. Każdemu kto zechce pomóc z całego serca dziękujemy. Włączmy się tę pomoc na miarę naszych możliwości i pełnego miłości serca.

9. Osoby udające się z naszej parafii na pielgrzymkę do sanktuariów Dolnego Śląska i Kotliny Kłodzkiej proszone są o uzupełnienie wpłat do 20 maja.

10. Szkoła Muzyczna w Świątnikach Górnych ogłasza zapisy na rok 2024/25. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

11. Intencje mszalne… Prasa katolicka…

12. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła  oraz realizowane zadania. W ostatnim tygodniu w kopertach na budowę złożono 300 zł. + 296 zł. z tacy pogrzebowej, a na konto wpłynęło  1 920 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca. 

13. Wszystkim parafianom, gościom oraz solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

 

INTENCJE MSZALNE OD 28.04-05.05.2024 r.

NIEDZIELA -28.04.2024

8. 00 –  w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

10.00 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze łaski oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Joanny i Łukasza Kuś  w 10 r. ślubu oraz ich dzieci

12.00 - podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze łaski oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Dagmary i Sebastiana Długopolskich w 16 r.  ślubu oraz dzieci Małgorzaty i Stanisława w kolejne rocznice urodzin

18.30 – podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze łaski oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Alicji i Mariana w 50 r. ślubu

PONIEDZIAŁEK  – 29.04.2024

7.00 -   + Kazimierz Książek /int. od rodziny Nosków z Krakowa/

18.00 – + Władysław Widłak /int. od Marii i Jacka z rodziną/

WTOREK   – 30.04.2024

7.00 –  w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

18.30 –  + Władysław Widłak /int. od chrześniaka Michała.

ŚRODA  – 01.05.2024

8.00 -  + Izabella Półtorak /int. od szwagierki Stefanii/

18.30 –  + Władysław i Maria oraz zmarli z rodziny Gończowskich, Uszyckich, Postępskich i Pleszynowiczów

CZWARTEK – 02.05.2024

7.00 - + Izabella Półtorak /int. od Marzanny Kani z rodziną/

18.30 – + Stefania i Jan Grzegorzek

PIĄTEK – 03.05.2024 - MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

8.00 – + Eugenia, Stefania, Zbigniew i Julia Majewscy

10.00 - + Danuta Kapica w 5 r. śm.

12.00 - + Władysław Limanówka

18.30 – + Jerzy Jasiołek w 14 r. śm. i jego rodzice Anna i Franciszek

SOBOTA – 04.05.2024

8.00 - + Władysław Widłak /int. od właścicieli i pracowników firmy Malec/

18.30 –  + Danuta Kapica w 5 r. śm. i Janina Dworska

NIEDZIELA – 05.05.2024

8. 00 –  o dobre urodzaje i zachowanie o klęsk żywiołowych /intencja od Żywego Różańca/

10.00 –  + Stanisław Bobek, jego rodzice i bracia

12.00 -  + Jadwiga Wadowska i mąż Jerzy

18.30 –  + Maria, Stanisław i Tadeusz Długopolscy

Ks. Józef Palenica - proboszcz