1. Dzisiaj  z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu. Również po Mszy świętej ok. g. 13.00 – 18.00 rozpocznie się czas cichej  adoracji wobec Chrystusa eucharystycznego. Po Mszy świętej  o g. 8.00 zmianka Żywego Różańca. Zapraszamy do udziału  w nabożeństwach majowych. Odprawiane są  w naszym kościele codziennie o g. 18.00.

2. W liturgii tego tygodnia obchodzimy: 

Poniedziałek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Środa – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski  i archidiecezji krakowskiej

3. W poniedziałek o g. 19.30 w domu parafialnym otwarte spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Temat: Polanie i Wiślanie zręby Państwa Polskiego w najnowszych ujęciach historyków, archeologów i archeogenetyków przedstawi prof. Józef Mitka. Serdecznie zapraszamy do udziału.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w ramach nabożeństwa majowego.

5. W piątek Msza święta o g. 18.30 w intencjach zmarłych poleconych w wypominkach rocznych.

6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Podczas Mszy świętej  o g. 12.00 -  dzieci z klas III –ich  przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Prosimy  aby tę  Mszę świętą pozostawić dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych. Spowiedź dla dzieci oraz ich rodzin w sobotę od g. 10.00. Rodziców prosimy o pomoc w przygotowaniu kościoła do tej uroczystości.

7. W przyszłą niedzielę odbędzie procesja z Wawelu na Skałkę i Eucharystia ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika. Procesja z relikwiami Świętego wyruszy z Wawelu o g. 9.00. Do udziału w procesji i uroczystej Eucharystii zaprasza Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.

8. Intencje mszalne…  Prasa katolicka…

9. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację planowanych zadań.  W minionym tygodniu w kopertach złożono 1 100 zł., na konto wpłynęło 2 320 zł. a świąteczna pomoc dla potrzebujących wyniosła  7 850 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca, także za produkty przekazane potrzebującymi i dary ofiarowane dla pielgrzymów, których gościliśmy w piątek, zaś Braciom Rycerzom Kolumba, Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich i p. Suchanom z Wróblowic za pomoc w obsłudze naszych gości. Wdzięczność wyrażamy wobec Cukierni Cora p. Sumerów oraz wszystkich indywidualnych ofiarodawców i dobrodziejów.

10. Zgodnie z zapowiedzią w dzisiejszą niedzielę po Mszach świętych przy wyjściu z kościoła odbywa się  zbiórka do puszek dla chorych dziewczynek Róży, Zosi i Łucji, naszych parafianek. W minioną niedzielę mówiliśmy więcej o ich trudnej sytuacji zdrowotnej i materialnej. Niech ten dar naszego serca pomoże im w powrocie do zdrowia i zakupie potrzebnego sprzętu monitorującego. Bóg zapłać za każdą ofiarę przekazaną na ten cel.

Wszystkim parafianom, gościom, jubilatom i solenizantom na  przeżywanie kolejnego  tygodnia niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.

 

INTENCJE MSZALNE OD 05-12.05.2024 r.

NIEDZIELA -05.05.2024

8. 00 –  o dobre urodzaje i zachowanie o klęsk żywiołowych /intencja od Żywego Różańca/

10.00 –  + Stanisław Bobek, jego rodzice i bracia

12.00 -  + Jadwiga Wadowska i mąż Jerzy

18.30 –  + Maria, Stanisław i Tadeusz Długopolscy

PONIEDZIAŁEK  – 06.05.2024

7.00 -   + Władysław Widłak /int. od rodziny Kmiecików/

18.30 – + Stanisław i Waleria Baran

WTOREK   – 07.05.2024

7.00 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błogosławieństwo Opatrzności Bożej dla Magdaleny i Haliny z okazji kolejnej rocznicy urodzin

18.30 –  + Franciszka /ona/ Kołacz, Ewa Latowska

ŚRODA  – 08.05.2024

7.00 -  + Stanisław i Stanisława Jurusik, Jerzy Jurusik

18.30 –  + Stanisław Dobosz

CZWARTEK – 09.05.2024

7.00 - + Władysław Widłak /int. od Marii i Ludwika Dudek z rodziną/

18.30 – + Henryk Tyszler w 48 r. śm.

PIĄTEK – 10.05.2024 

7.00 – + Izabella Półtorak /int. od Barbary Wrońskiej z rodziną/

18.30 – ++ zmarli poleceni w wypominkach rocznych

SOBOTA – 11.05.2024

8.00 - + Władysław Widłak /int. od rodziny Gawlik i Bobek/

18.30 –  + Jan, Helena i Zofia Wadowscy

NIEDZIELA – 12.05.2024

8. 00 –  + Adam Faliszek w 17 r. śm., zmarli rodzice i rodzeństwo

10.00 –  o światło Ducha Świętego, potrzebne łaski i błogosławieństwo Opatrzności Bożej dla ucz. klas VIII SP na czas egzaminów i dalsze życie

12.00 -  w intencji dzieci przeżywających uroczystość Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców, rodziców  chrzestnych i krewnych z rodziny

18.30 –  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy nowego kościoła z prośbą o błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

Ks. Józef Palenica - proboszcz