1. Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Przypominamy o chrześcijańskim przeżywaniu zasłużonego odpoczynku. Od poniedziałku w naszym kościele obowiązuje porządek wakacyjny liturgii; w dni powszednie nie ma Mszy świętych rano  za wyjątkiem sobót i I– piątku, w niedzielę Msze święte według stałego porządku. Na czas wakacji zostaje zmieniony porządek dyżurów w kancelarii parafialnej. W poniedziałki, wtorki od g. 19.00 -19.30, w środy od g. 19.15-19.45, w sobotę bez zmian. 

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

Poniedziałek- uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela 

Piątek – wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika

Sobota- uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

3. W środę  nowenna do MB Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa czerwcowego.

4. W piątek Msza święta w intencjach zbiorowych polecanych Opatrzności Bożej.

5. W sobotę  z racji uroczystości św. Apostołów Piotra i Pawła Msze święte o g. 8.00 i 18.30

6. Nasza parafia otrzymała pulę voucherów uprawniających do zniżkowego zakupu biletu na nazywaną arcydziełem technologii, absolutnie wyjątkową w skali światowej wystawę immersyjną: „ Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”. To odwzorowane w skali 1:1 w formule multimedialnej największe dzieło sakralne świata. Ci, którzy widzieli już tę wystawę-spektakl, są zachwyceni, dlatego gorąco zachęcamy. Wystawa jest dostępna w Krakowie przy ul. śniadeckich 15 przez najbliższe tygodnie, a vouchery można odebrać w zakrystii.

7. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz zrealizowane zadania.  W minionym tygodniu na budowę w kopertach złożono 250 zł. + 174 zł. z tacy pogrzebowej, na konto wpłynęło  950 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca. 

8. Intencje mszalne… Prasa katolicka…

Na nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo. Parafianom, gościom, jubilatom i solenizantom tego tygodnia oraz udającym się na wakacje i urlopy życzymy błogosławieństwa Bożego oraz odnowienia sił fizycznych i duchowych, a także bezpiecznego odpoczynku. Wszystkim ojcom z okazji  Dnia Ojca siły do realizacji pięknego powołania a także szacunku od swoich dzieci. Szczęść Boże.

 

INTENCJE MSZALNE OD 23-30.06.2024 r.

NIEDZIELA -23.06.2024

8. 00 –  intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy nowego kościoła z prośbą o błog. Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac 

10.00 –  + Janina Jałocha i jej rodzice

12.00 -    + Helena i Andrzej Pamuła oraz zmarli z rodziny

18.30 –  + Marianna i Edward Patyna w 5 r. śm.

PONIEDZIAŁEK  – 24.06.2024

18.30 -  + Danuta Tomczyk i Jerzy Tomczyk

WTOREK   – 25.06.2024

18.30 –  + Władysław Widłak /int. od kolegów z ZUS –u, Inspektorat Podgórze i Wydziału Zasiłków z Oddziału ZUS w Krakowie/

ŚRODA  – 26.06.2024

18.30 –  podziękowanie za Otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Anny i Krzysztofa Mączeńskich
 
CZWARTEK – 27.06.2024

18.30 – + Jan Wadowski i zmarli z rodziny

PIĄTEK – 28.06.2024 

18.30 –  w intencjach zbiorowych polecanych Opatrzności Bożej

* o potrzebne łaski Bożej Opatrzności dla dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii

* o pokój na świecie

* podziękowanie za Otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Anny Dudy z okazji 17 r. urodzin

*+ Janina Drab

* + Katarzyna i Władysław Czerneccy

SOBOTA – 29.06.2024

8.00 - + Władysław Widłak /int. od Izabelli i Tadeusza Kluska z dziećmi ze Skomielnej Białej/

18.30 –  + Anna Majewska w 8 r. śm.

NIEDZIELA – 30.06.2024

8. 00 –  + Janina Piórecka 

10.00 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Alicji i Leszka Krzywickich w 50 r. ślubu

12.00 -   o zdrowie, potrzebne łaski i błog. Opatrzności Bożej dla pielgrzymów do Sanktuariów Dolnego Śląska i Kotliny Kłodzkiej

18.30 –  + Jan i Otylia Malczyk w kolejne rocznice śmierci

Ks. Józef Palenica - proboszcz