1. W dniu dzisiejszym modlitwami i materialnie na tacę wspieramy UPJPII. 

2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomagali w przeżywaniu uroczystości  Wielkiego Tygodnia i Zmartwychwstania Pańskiego. Bardzo dziękuję  Ks. Marcinowi  za wszelką  pomoc i troskę o duchowy oraz  liturgiczny wymiar tych szczególnych dni.  Wyrazy wdzięczności wypowiadamy wobec dorosłych, którzy włączyli się  i pomogli  w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa.  Braciom  z Zakonu Rycerzy Kolumba dziękujemy za podjęcie straży przy Grobie Pana Jezusa. Bóg zapłać p.  Grzegorzowi - organiście wraz ze scholą dorosłych, chórowi „Millennium” oraz chórowi rodzinnemu z p. Lucjanem – dyrygentem za  dbałość  o  nasz śpiew, panu kościelnemu Aleksandrowi za przygotowanie naszego kościoła  i gorliwe czuwanie  w świątyni, abyśmy mogli w skupieniu przeżywać czas modlitwy. Słowa wdzięczności wypowiadamy wobec Stowarzyszenia Rodzin Katolickich za dar podejmowanej modlitwy. Nasze podziękowanie wyrażamy wobec Służby Liturgicznej Ołtarza, ministrantów i lektorów, oazy młodzieżowej oraz wszystkich, którzy angażowali się w liturgię przez śpiew, czytanie lekcji, asysty oraz prowadzenie adoracji. Dziękujemy  p. Marcie i p. Agacie za  dekorację i układanie kwiatów w Ciemnicy i przy ołtarzu, a p. Teresie za troskę o czystość kościoła.  Słowa podziękowania kierujemy do wiernych składających ofiary pieniężne  stając się w ten sposób współfundatorami  kwiatów na Triduum Paschalne i Święta.  Bóg zapłać  Zespołowi Charytatywnemu  i tym, którzy przekazali dary, abyśmy mogli przygotować i dostarczyć  rodzinom 30 paczek na Święta.

3. W ciągu tygodnia  obchodzimy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Nowenna do Miłosierdzia Bożego  w ramach wieczornej adoracji.

4. We wtorek o g. 19.00 w kościele pouczenie chrzcielne.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę  o  g. 18.15.

6. W czwartek o g. 17.00 w kościele spotkanie dla uczniów klas VIII SP w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Natomiast o g. 19.15 również w kościele spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

7. W piątek o g. 18.00  nabożeństwo do Opatrzności Bożej, a następnie Msza święta w intencjach zbiorowych. Z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W najbliższą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości w sanktuarium w Łagiewnikach. W naszym kościele dodatkowa Msza święta o g. 16.00 dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych.

9. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła i realizację planowanych zadań. W ostatnim tygodniu na budowę w kopertach złożono 1 100 zł., na konto wpłynęło     1 470 zł., na montaż organów 1 000 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca.

10. Na dalsze, radosne przeżywanie Świąt Wielkanocnych niech Pan Bóg błogosławi.

Ks. Józef  Palenica - proboszcz