1. W uroczystość  Wniebowstąpienia Pana Jezusa nasze myśli kierujemy  ku Chrystusowi, który oczekuje na każdego z nas w domu Ojca. Zapraszamy na nabożeństwa majowe,  a od środy na nabożeństwa czerwcowe  codziennie o g. 18.00. W tym tygodniu nabożeństwa będą połączone  z septenną do Ducha Świętego.

2. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

Wtorek – św. Nawiedzenia NMP

Środa – wsp. św. Justyna, męczennika

Piątek – wsp. św. męczenników, Karola Lwangi i Towarzyszy

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa czerwcowego.  W tym dniu od g. 17.00-18.00 zbiórka produktów żywnościowych dla potrzebujących z naszej parafii. Wydawanie produktów w czwartek w tych samych godzinach.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź rano od g. 6.30, po południu od   g. 16.30. Zapraszamy do rozpoczęcia praktyki I piątków miesiąca szczególnie dzieci I komunijne. Msze święte o g. 7.00, 17.00 /dla dzieci i młodzieży/ i 18.30. Do chorych udamy się od g. 8.30.

5. Przyszła niedziela jest niedzielą Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy świętej o g. 8.00 zmianka Żywego Różańca. Schola dorosłych zaprasza w przyszłą  niedzielę na g. 17.00 do  naszego kościoła. Schola podejmie modlitwę śpiewem Akatystu ku czci Ducha Świętego. 

6. Pragniemy przekazać, że procesja Bożego Ciała przejdzie tradycyjną trasą.

7. W obecnym roku Kościół w Polsce przeżywać będzie 25 rocznicę VI pielgrzymki świętego Jana Pawła II Wielkiego do Ojczyzny. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza wszystkich do Zakopanego pod Wielką Krokiew, gdzie 6 czerwca br. o g. 18.00 odbędzie się Eucharystia z udziałem Konferencji Episkopatu Polski.

8. W związku z trudnościami w zrealizowaniu zaległej pielgrzymki do Ziemi świętej mamy propozycję by realizować ją do Włoch, Przez Toskanię do Wiecznego Miasta,   w terminie od 19- 27 września br. Osoby zainteresowane proszone są o zapisy do 26 czerwca. Szczegółowy program pielgrzymki zamieszczony jest na stronie internetowej parafii.

9. Intencje mszalne… Prasa katolicka…

10. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację planowanych  zadań.   W ostatnim tygodniu na budowę kościoła złożono w kopertach 250 zł., na konto wpłynęło 1 200 zł., na montaż organów 1 230 zł. oraz 829 zł.+ 1 euro z tacy pogrzebowej. Słowa wdzięczności otrzymaliśmy również od Stowarzyszenia Hospicjum Maryi Królowej Apostołów w Krakowie-Kurdwanowie. Zebrana ofiara do puszek wyniosła 8 858,41 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca.

11. Módlmy się za zmarłych:

ś. p. + Andrzej Barylak z ul. Stepowej. Żył 84 lata. Jego pogrzeb w środę o g. 10.00 na cmentarzu Salwatorskim.

ś. p. + Józef Gawęda - Tato p. Agnieszki Sikory, katechetki. Jego pogrzeb w sobotę 28 maja o g. 14.00 na cmentarzu w Rzeszotarach.  

Dobry Jezu, a nasz Panie…

12. Parafianom,  solenizantom, jubilatom i gościom, a szczególnie wszystkim dzieciom z okazji Dnia Dziecka  życzymy zdrowia, miłości od swoich bliskich i obfitości łask Bożych. Na nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo. Szczęść Boże.  

 

INTENCJE MSZALNE OD 29.05-05.06.2022 r.

NIEDZIELA-29.05.2022

8. 00 – podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, potrzebne łaski  i błog. Opatrzności Bożej na dalsze lata życia dla Andrzeja Sachy w 50 rocznicę urodzin

10.00 –  + Maria i Teofil Anielscy oraz córki

12.00 -  + Adam Faliszek w 14 r. śm. oraz rodzice i rodzeństwo

18.30 -  w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

PONIEDZIAŁEK - 30.05.2022

7. 00 –  + Marek Krzywicki /int. od Kingi i Konrada/

18.30 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, dalsze łaski  i błog. Opatrzności Bożej dla Anny i Krzysztofa w 30 rocznicę ślubu

WTOREK – 31.05.2022

7.00 -  + Władysława /ona/ Szeliga /int. od koleżanek i kolegów ze Spółdzielni Mieszkaniowej Mała Góra 6 w Krakowie-Bieżanowie/

18.30 – + Łukasz Klaja

ŚRODA – 01.06.2022

7.00 -  + Marek Krzywicki /int. od rodziny Małodobry z Krzeszowic/

18.30 – + Filomena i Alfred Jackiewicz oraz zmarli z rodziny Biskupów i Jackiewiczów 

CZWARTEK – 02.06.2022

7.00 - + Władysława Szeliga /int. od Marka i Rozalii Gawlików/

18.30 – podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, dalsze łaski  i błog. Opatrzności Bożej dla Agnieszki i Andrzeja w 4 rocznicę ślubu

PIĄTEK - 03.06.2022

7.00 – + Jacek Suder /int. od byłego pracownika Przemysława Lembasa z rodziną/

17.00 - + Łucja Marcinkowska /int. od Grona Pedagogicznego i pracowników SP nr 43 im. KEN w Krakowie/

18.30 – + Magdalena i Franciszek Wajda i zmarli rodzice

SOBOTA – 04.06.2022

8.00 - + Franciszek, Karolina, Alfred, Witold i Iwona

18.30 –   + Maria i Józef Wosińscy

NIEDZIELA  – 05.06.2022 ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

8. 00 – o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla należących do Żywego Różańca i ich rodzin /int. od Żywego Różańca/

10.00 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, dalsze łaski  i błog. Opatrzności Bożej dla Anny i Eugeniusza Długopolskich w 44 rocznicę ślubu

12.00 -  podziękowanie za ośmioro wspaniałych wnucząt z prośbą o potrzebne dla nich łaski i opiekę Bożą

18.30 -  w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą  o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

Ks. Józef Palenica - proboszcz