1. Przeżywamy oktawę  uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy codziennie  do udziału  w nabożeństwach czerwcowych o g. 18.00, następnie Mszy świętej. W czwartek  na zakończenie oktawy Bożego Ciała odprawimy procesję dookoła kościoła. Procesja rozpocznie się o g. 18.00  w trakcie której odśpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie o g. 18.30 Msza święta z poświęceniem wianków i błogosławieństwem małych dzieci. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Ks. Marcinowi ze służbą liturgiczną  ołtarza i oazą za ubogacenie i włączenie  się  w liturgiczne przeżywanie uroczystości Bożego Ciała, grupom parafialnym za przygotowanie ołtarzy i podejmowane wielorakie posługi w czasie procesji, dzieciom I komunijnym, ofiarodawcom kwiatów, chórowi Millennium z p. Lucjanem dyrygentem, p. Grzegorzowi, organiście, p. Aleksandrowi, kościelnemu oraz p. Agacie i p. Marcie za przygotowanie dekoracji. Bóg zapłać.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

Wtorek – wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Sobota – wsp. Niepokalanego Serca NMP

3. W poniedziałek  Msza święta o g. 18.30, a po niej spotkanie w domu parafialnym dla uczniów  klas VI w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa czerwcowego.

5. W czwartek o g. 18.30 będzie również Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami by wyrazić wdzięczność Panu Bogu za kolejny rok nauki  i wzrastania w mądrości i Bożej łasce. Spowiedź dla dzieci w czasie Mszy świętej.

6. W piątek z racji uroczystości Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msza święta wieczorna w intencjach zbiorowych polecanych Opatrzności Bożej.

7. W tym tygodniu kończy się nawiedzenie ikony Świętej Rodziny. W naszym dekanacie ikonę będą gościć parafie; we wtorek -Borek Fałęcki, w środę -Kliny Zacisze, w czwartek- Wróblowice, piątek – sanktuarium Bożego Miłosierdzia, a w sobotę – sanktuarium św. Jana Pawła II. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania do tych parafii i osobistej modlitwy. Na regale prasowym wystawione są obrazki przedstawiające nawiedzającą parafie ikonę Świętej  Rodziny. Prosimy o ich zabieranie, a także o modlitwę za rodziny naszej parafii.

8. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację planowanych zadań. W minionym tygodniu na budowę kościoła w kopertach  złożono  600 zł. + 660 zł. od budowniczych i fundatorów z III ołtarza, na konto wpłynęło 370 zł.,  na montaż organów  500 zł. Jeszcze w dzisiejszą niedzielę można włączyć się w ufundowanie ambulansu, który zostanie przekazany Archidiecezji Lwowskiej. Ofiary można składać do puszki wystawionej za ławkami. Bóg zapłać za każdy dar serca.

9. Intencje mszalne… Prasa katolicka…

10. Parafianom, gościom, solenizantom i  jubilatom  życzymy zdrowia i obfitości łask Bożych. Szczęść Boże.

 

INTENCJE MSZALNE OD  19-26.06.2022 r.

NIEDZIELA-19.06.2022

8. 00 –  + Władysław w kolejną rocznicę śmierci, żona Helena oraz  córki Barbara i Ewa

10.00 –  + Władysław Limanówka

12.00 -  w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac oraz dziecka przyjmującego chrzest święty

18.30 -  + Magdalena i Jan Widełka

PONIEDZIAŁEK - 20.06.2022

7. 00 –  + Jacek Suder  /int. od  rodziny Kwilosz z Jasła/

18.30 –  + Piotr Słowik w 4 r.śm. i zmarli rodzice

WTOREK – 21.06.2022

7.00 -  o zdrowie i potrzebne łaski dla Krzysztofa

18.30 – + Krystyna Zajdler w 1 r. śm.

ŚRODA – 22.06.2022

7.00 -  + Władysława /ona/Szeliga /int. od rodziny Szeligów z Tarnowa/

18.30 – o zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Marii i całej rodziny
 
CZWARTEK – 23.06.2022

7.00 - + Jacek Suder /int. od Felicji Paulny i Grzegorza z Kobiernik/

18.30 – + Jadwiga Kasprzyk /int. od uczniów i wychowawczyni klasy IV/

PIĄTEK - 24.06.2022

7.00 –  + Wiesław Książek /int. od Stanisławy z dziećmi/

18.30 – w intencjach zbiorowych polecanych Opatrzności Bożej

* w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła i parafii

* o pokój dla Ukrainy

* o uzdrowienie relacji sąsiedzkich

* podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Beaty i Leszka Dobosz w 25 r. ślubu

*+ Anna Majewska w 6 r. śm. i jej rodzice

*+ Józef Mokrzycki

SOBOTA – 25.06.2022

8.00 - + Jacek Suder  /int. od rodziny Antkiewicz/

18.30 –  + Otylia i Jan Malczyk w rocznice śmierci

NIEDZIELA  – 26.06.2022

8. 00 –  + Marian i Marianna Zawartka z rodzicami, Józef i Katarzyna Zawartka, Anna i Władysław Wendel

10.00 –  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Barbary i Kazimierza Piech w 35 r. ślubu

12.00 -  w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac oraz dziecka przyjmującego chrzest święty

18.30 -  + Janina i Franciszek Fremel, Helena i Józef Zemlińscy

Ks. Józef Palenica - proboszcz