1.   Jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane do uczestnictwa we Mszy świętej. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. W naszej wspólnocie obchodzić będziemy 40. rocznicę erygowania naszej parafii. Podczas Mszy świętej o g. 10.00 wyrazimy wdzięczność Opatrzności Bożej za otrzymane łaski. Na zakończenie każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i pierwocin tegorocznych zbiorów.  Modlitwą obejmiemy również naszą Ojczyznę wspominając 102. rocznicę  „Cudu nad Wisłą”.

2.   W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

 Środa – święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej

 Sobota – wsp. św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

3.   Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy świętej wieczornej. W tym dniu ok. g. 19.15 pouczenie chrzcielne w kościele.

4.   W piątek  o g. 18.30 Msza święta, a następnie koronka w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego.

5.   Przez cały tydzień aż do przyszłej niedzieli w Kalwarii Zebrzydowskiej odpust Wniebowzięcia NMP. Szczegółowy program  tych uroczystości dostępny jest na internetowej stronie sanktuarium.

6.   Zgodnie z zapowiedzią przypominamy, że zbiórka zużytych elektronarzędzi i sprzętu RTV/AGD odbędzie się w naszej parafii w piątek 19 sierpnia. Zużyty sprzęt można przywozić w czwartek wieczorem i piątek ale tylko do g. 12.00. Sprzęt należy pozostawić na terenie zielonym przy parkingu rowerowym. O g. 12.00 firma odpowiedzialna będzie zabierała elektronarzędzia.  Dochód ze zbiórki jest wsparciem dla misji. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie i małych ulotkach wystawionych na regale prasowym.

7.   Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła oraz realizację planowanych zadań. W minionym tygodniu w kopertach  złożono 950 zł.,  na konto wpłynęło 2 430  zł.,  na montaż organów 450 zł., na docelowe oświetlenie 700 zł. Bóg zapłać za  każdy  dar serca. Wykonane zostało docelowe malowanie szafy organowej i zamontowane zostały kolejne głosy. Na dzień dzisiejszy zamontowanych jest osiemnaście głosów. Teraz przy montażu organów nastąpi dwutygodniowa przerwa urlopowa. Prace będą kontynuowane od 29 sierpnia, natomiast realizowane są prace przy wykonaniu świetlika oraz docelowego oświetlenia. Prosimy o modlitwę  w tej intencji.

8.   Intencje mszalne… Prasa katolicka…

9.   Na kolejne dni wakacji przyjmijcie Boże błogosławieństwo. Wszystkim solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom życzymy potrzebnych łaski do pracy i odpoczynku. Szczęść Boże.               

INTENCJE MSZALNE OD  14-21.08.2022 r.

NIEDZIELA- 14.08.2022

8. 00 –  + Julia, Józefa /ona/, Maria, Eugenia, Dominik

10.00 – + Adela i Władysław Wrona w  rocznice śmierci

12.00 -  + Marianna Ząbczyńska, mąż Feliks i rodzice, Piotr i Maria Dunal

18.30 -  w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

PONIEDZIAŁEK -15.08.2022- UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIECIA NMP

8. 00 –  + Włodzimierz Waligóra

10.00 – 1/ dziękczynna za 40 lat parafii Opatrzności Bożej z prośbą o potrzebne łaski  dla parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła i błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

2/ podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Marii i Janusza Cichoniów w kolejną rocznicę ślubu

12.00 -  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Marii z okazji imienin

18.30 -  + Bolesław Rakoczy

WTOREK – 16.08.2022

18.30 –  + Leonarda /ona/ i Józef oraz ich rodzice

ŚRODA – 17.08.2022

18.30 –  +  Krystyna i Adolf Mraz z rodzicami
 
CZWARTEK – 18.08.2022

18.30 – + Wojciech i Maria Czort

PIĄTEK - 19.08.2022

18.30 – w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego

SOBOTA – 20.08.2022

8.00 - + Jadwiga Kasprzyk /int. od cioci Józefy Jałocha/

18.30  –  o zdrowie i potrzebne łaski dla Krzysztofa

NIEDZIELA  – 21.08.2022

8. 00 –  + Maria Lewandowska i zmarli z rodziny

10.00 – + Pelagia i Stanisław Plebanek

12.00 -  podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz zdrowie i błog. Opatrzności Bożej dla Genowefy i Mariana Gawłów w 55 r. ślubu

18.30 -  w intencji parafian, dobrodziejów, ofiarodawców budowy tego kościoła z prośbą o błogosławieństwo Opatrzności Bożej w kontynuowaniu dalszych prac

Ks. Józef Palenica - proboszcz