MAZURY 2011

W ramach kontynuacji akcji: PIĘKNO MAZURSKIEJ PRZYRODY, na przełomie sierpnia i września 2011 odbył się Drugi Rejs Mazusrki. Tym razem w powiększonym składzie osobowym - pod kierunkiem ks. Sebastiana - poznawaliśmy południową część Wielkich Jezior Mazurskich.

 

Trasa rejsu:

dzień 1 : start z półwyspu Mały Ostrów w Pięknej Górze k/Giżycka na jez. Kisajno, dalej przez jeziora Tajty, Niegocin, Boczne, Jagodne, przez kanały Szymoński, Mioduński, Grunwaldzki i Tałcki na jez. Tałty z noclegiem na przystani w miejscowości Tałty.

dzień 2: jez. Tałty, Mikołajskie, Bełdany, śluzę Guzianka, jez. Guzianka Mała (krótki postój na Mszę św. wśród szumu drzew i mrówek pod stopami), Guzianka Wielka, Martwe, postój w Rucianym Nida.

dzień 3: jez. Martwe, Nidzkie, nocleg w Zamordejach,

dzień 4: jez. Nidzkie (postój na zwiedzanie Muzeum K.I. Gałczyńskiego w leśniczówce Pranie), Martwe, Guzianka Wielka, śluza Guzianka, Beładny, nocleg na bindudze na przeciwko wyspy Mysiej,

dzień 5: jez. Bełdany, Mikołajskie, Śniardwy, Seksty i powórt na Sniardwy, nocleg w m. Popielno,

dzień 6: jez. Sniardwy - rejs do Okartowa i z powrotem, Mikołajskie, nocleg w Mikołajkach,

dzień 7: jez. Mikołajskie, Tałty, kanały mazurskie, jez. Jagodne, Niegocin , Tajty i powórt do Pięknej Góry,

dzień 8: przed oddaniem jachtów krótki rejs po jez. Kisajno wokół wyspy Duży Ostrów.

 

Tegoroczny rejs obfitował w wiele emocji. Trzeba było się wykazać umiejętnościami prowadzenia jachtu oraz zgrania załogi - przy pływaniu w kanałach, przejściu przez śluzę oraz manewrach dojścia i odejścia od brzegu bez korzystania z silnika na jez. Nidzkim. Dodatkowo jez. Śniardwy pokazało nam namiastkę swoich możliwosci zmiennością pogody i potężną chmurą burzową na koniec dnia.

Wspaniała pogoda, urok pływania pod żaglami, cudowny krajobraz, zmienność przyrody oraz doskonała atmosfera - tak zapamiętamy tegoroczny rejs.

Jak będzie w przyszłym roku - zobaczymy.

WM

 

Oglądnij zdjęcia – kliknij obrazek