MAZURY 2018 – JESIEŃ      Pierwszego września 2018 r, w sobotnie przedpołudnie, rozpoczął się kolejny rejs żeglarski pod banderą Rycerzy Kolumba organizowany przez Swoszowicki Klub Żeglarski „Ósemka”.

Tym razem czarter rozpoczął się w porcie Pod Dębem w m. Ruciane Nida. Udział wzięło 12 osób, obsady 3 łodzi. Po raz pierwszy na łodzi były 2 osoby, w tym nasz wikary ks. Bartłomiej. Dodatkowo, nasz kolega klubowy Piotr Goryl, po raz pierwszy prowadził swą łódź jako sternik.

Trasa obejmowała południowe części Wielkich Jezior Mazurskich: jez. Nidzkie, Bełdany, Śniardwy oraz mniejsze Seksty i Kaczerajno. Szczególne miejsce w tym zestawie jezior zajmuje śluza Guzianka, która łączy jez. Nidzkie i Bełdany. Wymaga ona wysokiego skupienia i zaangażowania wszystkich na pokładzie do bezpiecznego jej przejścia.

Wrzesień to dobry czas dla aktywnych żeglarzy. W tym roku pogoda była wspaniała. Woda w jeziorach wręcz gorąca (24-25oC), zachęcająca nie tylko do pływania na ale i w wodzie. Tydzień minął szybko. Ale emocje i wspomnienia wspaniałej przygody pozostają na długie miesiące. Również chwile zatrzymane w kadrze pokazują namiastkę tego, co tam doświadczamy. Wiele z nich nigdy nie zostanie uwiecznionych, bo wówczas nie ma na to czasu. I dlatego już dziś rozpoczynamy przygotowania do nowego rejsu.

 

Wojciech Michno
Komandor Rejsu

 

Oglądnij zdjęcia – kliknij obrazek